“Mercedes” braucējam Luisam Hamiltonam piešķirts piecu sekunžu sods par avārijas izraisīšanu ar Aleksandru Albonu haotiskā Brazīlijas posma priekšpēdējā aplī cīņā par otro pozīciju.

Avārijas rezultātā Albona mašīna sagriezās un Taizemes pārstāvis palika bez punktiem, kamēr Hamiltons ar sabojātu priekšējo antispārnu ‘aizkliboja’ līdz finišam 2. vietā, par mata tiesu piekāpjoties Pjēram Gazlī, kurš Hamiltonu apdzina uzreiz pēc viņa kontakta ar Albonu.

Tieseneši izpētījuši incidentu un secinājuši, ka Albons ieņēma ierasto sacīkšu trajektoriju, bet Hamiltons pagriezienu centās izņemt par atšķirīgu trajektoriju un izraisīja kontaktu, neizvērtējot abu mašīnu atrašanās vietu. Pēc piecu sekunžu soda piešķiršanas Hamiltons atkritis uz septīto vietu.

“F1LV

Tas nozīmē, ka pirmo reizi karjerā labāko trijniekā iekļuva Karloss Saincs, kurš sacīkstes sāka 20. vietas. Uz augšu pakāpās arī abi “Alfa Romeo” braucēji Raikonens un Džiovinaci, kā arī Daniels Rikjardo, kurš sacīkšu sākumā piedzīvoja kontaktu ar Kevinu Magnusenu.

Uzreiz pēc sacensību finiša šīs sezonas čempions Luiss Hamiltons atzina, ka sadursme esot pilnībā viņa paša vaina un Alekss Albons tajā neesot vainojams. Ja Albons sasniegtu finišu otrajā vai trešajā pozīcijā, tas būtu viņa salīdzinoši īsās karjeras labākais sasniegums. Tā vietā “Red Bull” braucējs palika 14. vietā.