Viens no titulētākajiem, populārākajiem un pelnošākajiem autosportistiem pasaulē Džimmijs Džonsons šodien paziņoja, ka 2020. gada sezona būs pēdējā viņa garajā NASCAR karjerā.

44 gadus vecais Džonsons NASCAR prestižākajā klasē debitēja 2001. gadā, bet līdz ar trim uzvarām savā pirmajā pilnajā sezonā gadu vēlāk pierādīja sevi kā elites braucēju un regulāru titula kandidātu. No 2006. līdz 2010. gadam Džonsons kļuva par čempionu piecus gadus pēc kārtas, bet vēlāk trofeju kolekciju papildināja arī ar tituliem 2013. un 2016. gadā, divas reizes uzvarot arī prestižajās Deitonas 500 jūdžu sacīkstēs.

Džonsons visas savas karjeras laikā bijis ļoti lojāls braucējs un kā sāka savu karjeru “Hendrick Motorsports” komandā, tā arī visas savas karjeras gaitā to nepameta. Pēdējos gadus gan Džonsona rezultāti piedzīvoja kritumu un pēdējo divu sezonu laikā tā arī nav spējis tikt pie 84. uzvaras. Šogad Džonsons pat neiekļuva Playoff un sezonu noslēdza 18. vietā.

“F1LV

Nav izslēgts, ka leģendārais amerikāņu braucējs varētu piedalīties atsevišķos posmos arī pēc 2020. gada sezonas, tomēr tā būs viņa pēdējā izdevība izcīnīt astoto titulu.

2019. gada NASCAR sezona noslēdzās pagājušajā nedēļā, kad par čempionu tika kronēts viens no Džonsona karjeras spilgtākajiem konkurentiem Kails Bušs.