Šodien WADA (Starptautiskā Antidopinga aģentūras) izpildkomiteja pieņēma lēmumu uz četriem gadiem aizliegt Krievijai rīkot augstākā ranga sporta pasākumus, kamēr tās atlētiem Olimpiskajās spēlēs nebūs iespējams startēt zem dzimtenes karoga. Lai gan Krievijai ir 21 diena laika, lai Arbitrāžas tiesā pārsūdzētu lēmumu, maz ticams, ka to izdosies paveikt.

Krievijas Grand Prix izcīņa ir daļa no Formula 1 čempionāta jau kopš 2014. gada un sacīkstes Soču trasē plānots aizvadīt arī nākamsezon, taču tas ietilpst WADA uzskaitē esošajos augstākā ranga sporta pasākumos, jo posms ir daļa no FIA (Starptautiskās Automobiļu federācijas) organizētā Formula 1 čempionāta, kas ir WADA sabiedrotā organizācija.

Krievijas Grand Prix organizatori gan izplatījuši paziņojumu, ka WADA sankcijas neietekmēšot sacensību norisi.

Līgums par Krievijas posma rīkošanu Formula 1 pasaules čempionātā tika parakstīts 2010. gadā, ilgi pirms WADA veiktās izmeklēšanas. Tas ir spēkā līdz 2025. gadam un Krievijas posms ir iekļauts FIA starptautisko sporta notikumu 2020. gada kalendārā.

Pat, ja pēc apelācijas WADA lēmums par nozīmīgu sporta notikumu atcelšanu paliks spēkā, nav nekādu juridisku vai tehnisku iespēju atcelt posmu un piešķirt tā rīkošanas tiesības citai valstij. Esam pārliecināti, ka Krievijas Grand Prix notiks gan 2020. gadā, gan nākamajos gados pēc tā.”

Jāpiemin, ka pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka Krievijā esošā Igora Drive trase izraudzīta par mājvietu arī pasaules rallijkrosa čempionāta posmam. Arī šī posma norisi WADA sankcijas, visticamāk, neietekmēs.