Fernando Alonso uzskata, ka var cīnīties par ‘maģisko’ uzvaru kādā Dakaras rallijreida ātrumposmiem savā debijas gadā. Tādu pārliecību spānis guva pēc trešās dienas, kad demonstrēja stabilu līderu sniegumu.

427 kilometru garajā ātrumposmā Alonso un stūrmanis Marks Koma visos kontrolpunktos bija labāko četriniekā, finišējot dienu 5.pozīcijā. Dienu iepriekš spāņi zaudēja 2,5 stundas pēc priekšējā riteņa nolaušanas.

“F1LV

Ātrumposma uzvaru izcīnīja Karloss Saincs, kuram Alonso zaudēja sešas minūtes un kurš visu dienu duelējās ar sīvāko sāncensi un pērnā gada uzvarētāju Naseru Al-Atiju.

“Mums bija posms bez liekiem traucējumiem,” paziņoja Alonso. “Mums bija laba redzamība. Pat atgriežties Neomā visas mašīnās, ko noķērām, bija apmaldījušās vai ar cauru riepu. Mēs atradām ceļu bez mašīnām priekšā un izvairījāmies no putekļiem. Vienīgā problēma pašās beigās bija apmaldīšanas, braucot pa upes gultni. Citādi diena atstāja ļoti labu iespaidu.”

“Vēl pirms septiņiem mēnešiem es nebiju braucis ar šādu mašīnu, bet tagad tajā jūtos ļoti komfortabli,” turpināja Alonso. “Arī ātrums ir labs, tempa ziņā varam braukt vadošo četru piecu ekipāžu tempā. Taču es vienmēr vēlos vairāk – ceru, ka rīt vai tuvākajās pāris dienās spēšu izmantot labu sarta pozīciju un iekļūt labāko trijniekā vai pat izcīnīt maģisko ātrumposma uzvaru.”

3.dienas apskats