Divkārtējais FIA Eiropas rallijkrosa čempions Reinis Nitišs pieņēmis lēmumu savu karjeru turpināt rallijā, 2020. gada sezonā piedaloties Latvijas un Igaunijas rallija čempionātos, kamēr 2021. gadā plāns ir startēt FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) junioru ieskaitē.

Gandrīz visu aizvadīto desmitgadi Nitišs startēja rallijkrosā, kur kļuva par Eiropas čempionu gan Super1600, gan Supercar klasēs, izcīnīja 8 goda pjedestālus pasaules čempionāta ieskaitē, tostarp 2014. gadā izcīnot arī uzvaru un trešo vietu sezonas kopvērtējumā. Šajā laikā jēkabpilietis vairākas reizes treniņu nolūkos arī startējis rallijos Latvijā un Igaunijā, uzrādot gana konkurētspējīgu sniegumu.

“Aizvadītie mēneši ir bijuši ļoti spraigi. Sākot ar lēmuma pieņemšanu, plānu veidošanu, atbalstītāju piesaisti, komandas formēšanu un beidzot ar rallija auto iegādi un treniņiem. Tas viss ir rezultējies ar lielām, un, protams, daudziem arī negaidītām, pārmaiņām manā autosportista karjerā. Rallijkross ir ļoti azartisks un spraigs sporta veids. Tomēr, lai arī pērnā sezona pierādīja, ka varu būt starp ātrākajiem, nepieciešamais līdzfinansējums startiem pasaules čempionātā ir pārāk liels, lai varētu veikt pilnu sezonu augstākā līmeņa komandā,” iesāk Reinis Nitišs. “Tādēļ pieņēmu lēmumu par jaunu izaicinājumu, kur varam braukt pilnu sezonu, uzstādīt augstus mērķus un cīnīties par tiem!”

“F1LV

Reinis Nitišs 2020. gada sezonā startēs ar priekšpiedziņas Ford Fiesta R2 automašīnu, un viņa stūrmanis būs pieredzējušais Andris Mālnieks. Nitiša plānos ir cīnīties par augstākajām pozīcijām Latvijas, Igaunijas un Baltijas rallija čempionātu ieskaitēs, kā arī, iespēju robežās, piedalīties rallijos ārpus Baltijas reģiona.

“Es ļoti labi apzinos, ka mana līdzšinējā pieredze rallijā ir salīdzinoši neliela un es būšu iedzinēja lomā pret jauniešiem, kuri šajā disciplīnā startē jau vairākus gadus. Tieši tādēļ šo pirmo gadu kopā ar Andri Mālnieku aizvadīsim apgūstot sportu, braucot daudz treniņus, un nemitīgi strādājot pie prasmju attīstības. Tas gan nemaina uzstādījumu – jau šogad cīnīties par čempiona tituliem Baltijā,” tā Nitišs.

Nitiša un Mālnieka ekipāža attīstības procesā strādās ar pieredzējušiem treneriem un mentoriem – divkārtējo DTM un World RX čempionu Matiasu Ekstromu, kā arī Māri Neikšānu.

“Dažu pēdējo gadu laikā Reinis sevi ir pierādījis rallijkrosā un viņam ir gan talants, gan ātrums. Es ticu, ka viņam ir arī nepieciešamā inteliģence un izpratne par sportu, lai kļūtu par izcilu rallija pilotu,” stāsta Ekstroms.

“Ar Reini jau esam aizvadījuši vairākus rallijus un treniņus un šī sadarbība allaž bijusi profesionāla un patīkama. Mums ir uzstādīti augsti mērķi un mēs zinām, ka to sasniegšana nenāksies viegli, taču esam gatavi strādāt,” iesāk ekipāžas stūrmanis Andris Mālnieks. “Rallijkrosā liela daļa no snieguma ir tieši braucēja rokās, taču rallijā rezultāts ir atkarīgs no mūsu abu sadarbības – stenogrammas sastādīšana un dzirdēšana būs lielākie izaicinājumi šī jaunā posma sākumā, un tās ir lietas, kur es varu palīdzēt ar savu bagātīgo pieredzi.”

“Esmu pateicīgs saviem atbalstītājiem un komandai, kas šajā jaunajā izaicinājumā strādā kopā ar mani, un esmu apņēmības pilns sasniegt nosprausto mērķi. 2021. gads jau būs nākamais solis augstāk pa attīstības kāpnēm, pasaules rallija čempionātā mērojoties spēkiem ar pasaules talantīgākajiem un ātrākajiem jaunajiem rallija pilotiem,” nobeidz Nitišs.