Visai kuriozs incidents pieredzēts Austrālijā notiekošajās Batērstas 12 stundu sacīkstēs, kur treniņbraucienu laikā trasē nācās izkārt sarkanos karogus, jo uz trases bija izskrējuši ķenguri.

Pēdējo nedēļu laikā Austrālija nonākusi pasaules mediju uzmanības centrā apjomīgo dabas ugunsgrēku dēļ, kā rezultātā palīdzīgu roku snieguši cilvēki no visas pasaules. Viņu vidū arī F1 čempions Luiss Hamiltons, kurš Austrālijas dzīvnieku aizsardzībai ziedoja pusmiljonu USD.

Tikmēr Batērsta gatavojas populārajām 12 stundu sacīkstēm. Treniņbraucienu laikā uz trases nokļuva divi apjukuši ķenguri. Tiesneši un trases darbinieki paveica lielisku darbu, brīdinot braucējus par potenciāli bīstamo situāciju. Sesija tika apturēta un kādu brīdi braucēju virkne sekoja lēkājošajiem somaiņiem, pirms tie atrada ceļu nost no trases un neskarti atgriezās Austrālijas plašumos.

‘Ķenguru parādei’ sekoja kvalifikācija, kur pole position izcīnīja Metjū Kempbels ar “Absolute Racing” sagatavoto “Porsche 911 GT3 R”, pārspējot veselu virkni spožu DTM, Formula E un WEC braucēju. Par galveno sarunu tematu gan kļuva vairākas iespaidīgas avārijas. Vispirms savu “Ford Mustang” pamatīgi sadauzīja Tailers Everingems.

Uzreiz pēc avārijas, viņa komandas biedrs Dirks Millers apturēja savu mašīnu, lai steigtos palīgā kolēģim un palīdzētu viņam tikt ārā no mašīnas.

Tomēr otrā kārta bija vēl biedējošāka, jo Marvins Kirhefers apmeta šaušalīgu kūleni ar “Aston Martin”, tomēr, laimīgā kārtā, traumas neguva.

Sesijas noslēgumā Dīns Kanto lielā ātrumā ietriecās barjerā. Mašīna palecās gaisā un piezemējās uz riepu veidotās drošības barjeras. Arī šoreiz sportistam paveicās un traumas netika gūtas.

Batērstas 12 stundu izturības sacīkšu starts šodien gaidāms pl. 20:45 pēc Latvijas laika, bet finišs tiks sasniegts svētdienas rītā pl. 8:45.