Formula 1 Ķīnas GP posms ir atcelts sakarā ar Korona vīrusa uzliesmojumu valstī, taču organizatori cer, ka izdosies posmu aizvadīt vēlāk sezonas laikā.

Šobrīd oficiāli apstiprināts, ka Ķīnā ar jauno SARS vīrusa paveidu Korona vīrusu inficējušies vismaz 45 tūkstoši cilvēku un miruši jau vairāk kā 1100. Valstī atcelti vairāki liela mēroga sporta un kultūras pasākumi, un šobrīd arī Šanhajas F1 posma organizatori paziņojuši par līdzigu lēmumu.

Iepriekš tika atcelts arī Formula E posms Sanjas pilsētā, kuram bija jānotiek 21.martā un arī Ķīnas GP 19.aprīlī Šanhajā nenotiks. Tā ir pirmā Formula 1 sacīkste, kas atcelta, kopš 2011.gada Bahreinas GP, kur risinājās politiski nemieri.

“F1LV

Ķīnas GP atcelšana nozīmē, ka kalendārā starp Vjetnamas GP 5.aprīlī un Nīderlandes GP 3.maijā ir četru nedēļu pārtraukums. Pagaidām arī nav skaidrs, kuros datumos Ķīnas GP varētu atgriezties kalendārā, kurā šogad ir rekordliels skaits posmu – 22. Reālākā iespēja ir sezonas izskaņa vai vasaras beigas, ja F1 nolems saīsināt vasaras brīvdienas.