Pēc vakardien izplatītā paziņojuma par MotoGP sezonas atklāšanas sacensību Karas Grand Prix atcelšanu, pieņemts lēmums atlikt arī Taizemē paredzētā otrā posma norisi. Sacīkstes sākotnēji tika plānots rīkot 22. martā, taču Covid-19 vīruss smagi skāris arī Dienvidāziju. Līdz ar to MotoGP sezona sāksies ne agrāk kā 5. aprīlī Ostinā, ja posms Teksasā notiks kā plānots. Taizemes Grand Prix organizatori sadarbosies ar FIM, IRTA un Dorna, lai rastu kompromisu sacīkšu rīkošanai citā datumā.

5. aprīlis ir diena, kad būtu jāsākas arī Super Formula čempionātam, kurā šogad plāno piedalīties arī igaunis Juri Vips. Diemžēl situācija Japānā, kur notiek pilnīgi visas šī čempionāta sacīkstes, ir tik slikta, ka jau šobrīd zināms, ka Suzukā paredzētais pirmais no septiņiem posmiem netiks aizvadīts plānotajā datumā. Šobrīd situācija ir tik sliktā stāvoklī, ka ir gandrīz pilnībā skaidrs, ka Japānā tiks atcelti jebkādi pirmssezonas testi, kā arī Super GT sezonas sākums varētu aizkavēties.

“F1LV

Nelielu cerību stariņu sniedz Formula 1 atklāšanas posma Austrālijas Grand Prix organizatori, kuri nomierinājuši satrauktos līdzjutējus ar paziņojumu, ka, ievērojot visus piesardzības pasākumus, nākamnedēļ gaidāmās sacīkstes notiks kā plānots. Ņemot vērā Austrālijas izmērus, valsts pagaidām ir spējusi saglabāt inficēto pacientu skaitu ļoti zemā līmenī. Atgādinām, ka koronavīrusa dēļ jau atceltas sacensības Šanhajā.