Ceļš uz F1

Formula 1 čempionātā 2020. gadā pirmoreiz vairāk kā 50 gadu laikā vienlaikus startēs divi kanādieši. Ja Lensu Strolu vairums jau ir iepazinuši, tad Nikolā Latifi uz Austrāliju dosies kā čempionāta vienīgais debitants. Uz pirmo skatu Latifi un Strols ir ļoti līdzīgās pozīcijās – debija “Williams” komandā, kur vietu iekārtojis superbagāts tēvs un no tās izrietošās zemās ekspektācijas.

Patiesībā abu ceļš uz F1 ir ļoti atšķirīgs. Bildes ar mazu ķiparu pie stūres nekur neatradīsiet, jo Nikolā ar kartingu sāka nodarboties tikai 13 gadu vecumā un pēc īsas, bet veiksmīgas karjeras pārgāja uz formulām, 2012. gadā savā debijas sezonā uzvarot arī vienā no Itālijas F3 čempionāta sacīkstēm, tomēr pati sezona nebija diez ko spoža.

“F1LV

Līdz nākamajai reizei, kad Latifi kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena bija jāgaida pieci gadi. Šai laikā kanādietis neko ievērības cienīgu nesasniedza. Spožākie CV ieraksti – 5. vieta Britu F3 čempionātā 2013. gadā un 5. vieta Makao Grand Prix gadu vēlāk, kamēr viņa sezona Eiropas F3 čempionātā neko labu neliecināja – 1 goda pjedestāls, kamēr viņa komandas biedrs Estebans Okons pie šampanieša un kausa tika 21 reizi, cīņā par titulu pieveicot Blomkvistu un Verstapenu.

Ar gana lielu apņēmību un naudu Latifi arvien biežāk parādījās Formula 2 (tolaik vēl GP2) sacīkstēs, 2016. gadā noslēdzot līgumu ar “DAMS”. Otrā vieta sezonas 1. braucienā Barselonā bija viņa vienīgais finišs Top 6. Kopumā Latifi “DAMS” rindās pavadīja 4 sezonas. Pirmajās trīs viņš piekāpās komandas biedriem Aleksam Linam, Artjomam Markelovam un Aleksam Albonam.

Vicečempiona tituls 2019. gadā bez talanta nav izcīnāms, tomēr šī bija sezona, kad to savā starpā sadalīja piloti, kuri F2 aizsēdējās vismaz četrus gadus un pat čempions de Vrīss nevienā brīdī netika apsvērts kā nopietna kandidatūra F1 komandām. Latifi F1 debitē 24 gadu vecumā. Lai nonāktu vadošo komandu redzeslokā, daudz laika attīstībai nebūs dots, tomēr naudas maisi, ko Latifi ģimene atvelk Klērai Viljamsai šobrīd izskatās pietiekami lieli, lai Latifi nepazustu no F1 aprites jau pēc viena gada.

Foto: Williams Racing