Ceļš uz F1

Formula 1 čempionātā 2020. gadā pirmoreiz vairāk kā 50 gadu laikā vienlaikus startēja divi kanādieši. Ja Lensu Strolu vairums jau bija iepazinuši, tad Nikolā Latifi uz Austrāliju devās kā čempionāta vienīgais debitants. Uz pirmo skatu Latifi un Strols atradās ļoti līdzīgās pozīcijās – debija “Williams” komandā, kur vietu iekārtojis superbagāts tēvs un no tās izrietošās zemās ekspektācijas.

Patiesībā abu ceļš uz F1 ir ļoti atšķirīgs. Bildes ar mazu ķiparu pie stūres nekur neatradīsiet, jo Nikolā ar kartingu sāka nodarboties tikai 13 gadu vecumā un pēc īsas, bet veiksmīgas karjeras pārgāja uz formulām, 2012. gadā savā debijas sezonā uzvarot arī vienā no Itālijas F3 čempionāta sacīkstēm, tomēr pati sezona nebija diez ko spoža.

Līdz nākamajai reizei, kad Latifi kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena bija jāgaida pieci gadi. Šai laikā kanādietis neko ievērības cienīgu nesasniedza. Spožākie CV ieraksti – 5. vieta Britu F3 čempionātā 2013. gadā un 5. vieta Makao Grand Prix gadu vēlāk, kamēr viņa sezona Eiropas F3 čempionātā neko labu neliecināja – 1 goda pjedestāls, tikmēr viņa komandas biedrs Estebans Okons pie šampanieša un kausa tika 21 reizi, cīņā par titulu pieveicot Blomkvistu un Verstapenu.

Ar gana lielu apņēmību un naudu Latifi arvien biežāk parādījās Formula 2 (tolaik vēl GP2) sacīkstēs, 2016. gadā noslēdzot līgumu ar “DAMS”. Otrā vieta sezonas 1. braucienā Barselonā bija viņa vienīgais finišs Top 6. Kopumā Latifi “DAMS” rindās pavadīja 4 sezonas. Pirmajās trīs viņš piekāpās komandas biedriem Aleksam Linam, Artjomam Markelovam un Aleksam Albonam.

Vicečempiona tituls 2019. gadā bez talanta nav izcīnāms, tomēr šī bija sezona, kad to savā starpā sadalīja piloti, kuri F2 aizsēdējās vismaz četrus gadus un pat čempions de Vrīss nevienā brīdī netika apsvērts kā nopietna kandidatūra F1 komandām. Latifi F1 debitēja 24 gadu vecumā. Lai nonāktu vadošo komandu redzeslokā, daudz laika attīstībai nebūs dots, tomēr naudas maisi, ko Latifi ģimene atvelk Klērai Viljamsai šobrīd izskatās pietiekami lieli, lai Latifi nepazustu no F1 aprites tikpat strauji, cik tajā ienāca.

Foto: Williams Racing

Motorsporta elitē

Savā pirmajā sezonā retais no Latifi gaidījā pārsteigumus. Lai gan viņš palika bez punktiem un kvalifikācijās ne reizi tā arī nespēja pieveikt komandas biedru Džordžu Raselu, atstatums pārsvarā bija mazāks kā Robertam Kubicam gadu iepriekš. Latifi izvairījās no spilgtām un muļķīgām kļūdām, turklāt Austrijā un Imolā cienījami finišēja 11. vietā. Pat ja Latifi nav nākotnes čempions, viņa ģimenes sniegtais finansiālais atbalsts būs pietiekams, lai Latifi vēl kādu laiku uzkavētos čempionātā, jo sniegums trasē nav tik bezcerīgs, kādu daži bagātnieki demonstrējuši senāk.