Pēc ilgām Formula 1 komandu, FIA un organizatoru pārdomām un diskusijām Austrālijas GP izcīņa tika oficiāli atcelta tikai pāris stundas pirms pirmo brīvo treniņu sesijas sākuma.

Jau ziņojām, ka posma atcelšana bija reālākais risinājums pēc tam, kad “McLaren” komanda atteicās startēt sacīkstēs, jo vienam no komandas darbiniekiem tika konstatēts korona vīruss.

Visu atbildīgo pušu tikšanās norisinājās visu nakti un arī komandas vadītāji kopā ar Rosu Braunu esot tikušies kādā Melburnas viesnīcā, lai nobalsotu. Tiek ziņots, ka trīs komandas bijušas gatavas startēt, bet septiņas atteikušās no šī nodoma. Lai izvairītos no farsa ar sešām mašīnām trasē, kā tas bija 2005.gada ASV GP izcīņā, tika nolemts oficiāli atcelt posmu, tomēr arī šī lēmuma pieņemšanai organizatoriem vēl bija vajadzīgs laiks, kas radīja nevajadzīgu neziņu un haosu trasē, kur jau sāka pulcēties līdzjutēji, kas tā arī netika ielaisti tribīnēs.

“F1LV

Vienā frontē bija “Red Bull”, “Alpha Tauri” un “Racing Point” komandas, bet pārējās septiņas vienojās pretoties posma norisei šādos apstākļos. Trīs komandu vadītāji sākotnēji paziņoja, ka ir gatavi doties trasē, ja vien organizatori un FIA neatceļ posmu.

Tostarp vairums komandu un pilotu jau ir izteikuši gan nožēlu, gan atbalstu šim lēmumam par sacensību atcelšanu Austrālijā.

“Mums būs jāgaida vēl nedaudz ilgāk, lai kāptu mašīnā,” paziņoja Šarls Leklērs. “Es arī nevarēju vien sagaidīt, kad sāksies sacīkstes, tomēr šis ir labākais lēmums visiem, jo veselība ir visu cilvēku prioritāte. Paliecies veseli visi!”