Lai gan visas komandas un līdzjutēji jau bija devušies uz Melburnu, kur Albertparka trasē šajā nedēļas nogalē vajadzēja sākties 2020. gada Formula 1 sezonai, vairums uzticamu avotu ziņo, ka pieņemts lēmums sacensības atcelt koronavīrusa izraisītās pandēmijas dēļ.

Praktiski visa sporta un kultūras dzīve šajā nedēļas nogalē apstājās, kad koronavīrusa izraisītās Covid-19 slimības pacientu skaits strauji pieauga visās pasaules malās, tādēļ tik apmeklēta pasākuma kā Formula 1 Grand Prix rīkošana Austrālijā izraisīja plašu sabiedrības sašutumu.

Drīz vien savu viedokli sāka paust arī braucēji. Luiss Hamiltons un Kimi Raikonens aicināja sacensības atcelt, bet “McLaren” komanda ņema grožus savās rokās un atsauca savu dalību no posma pēc tam, kad komandas iekšienē tika konstatēts saslimšanas gadījums.

“F1LV

Šobrīd nav zināms, kad un kur tiks uzsākta jaunā sezona. Gaidāms, ka pavisam drīz sekos oficiāls paziņojums par Austrālijas posma atcelšanu. Bahreinā šobrīd ir ļoti augsts inficēto cilvēku īpatsvars pret kopējo iedzīvotāju skaitu, bet Ķīnas GP tika atcelts jau februāra sākumā. Ņemot vērā straujo situācijas attīstību, notikumi un lēmumi var mainīties ik dienu.

Lēmums atcelt sacensības tiks pieņemts pēc visu komandu vadītāju kopsapulces. FIA, sacensību rīkotāji un čempionāta organizatori saprot šo nostāju un ir gatavi pieņemt sāpīgo lēmumu.