Covid-19 rezultātā ir atcelti sporta notikumi, pārceltas Tokijas Olimpiskās spēles, arvien vairāk cilvēku visā pasaulē ievēro principu – labāk palikt mājās. Esam apkopojuši labākās motorsporta spēles, kuras iespējams izmēģināt mājās.

Forza Horizon 4

“F1LV

Ikviens, kurš kaut reizi ir izmēģinājis šo spēli, noteikti var pateikt tikai to labāko. Plaša automašīnu izvēle, iespaidīgas kartes – tas viss padara šo spēli aizraujošu. Spēles laikā mainās arī gadalaiki, kas šo spēli padara vēl unikālāku. Forza Horizon 4 spēle spēj noturēt spēlētāju uzmanību, tāpēc tā noteikti ir ierindojama kā viena no visu laiku labākajām sacīkšu spēlēm.

Project CARS

Šī spēle iznāca 2015.gadā ar ziedojumu palīdzību. Cilvēkiem, kurus aizrauj sacīkstes, šī spēle noteikti liksies aizraujoša, jo tajā ir iespēja piedzīvot būtiskāko: riepu nolietošanos un  bojājumus, sacīkšu nedēļas nogales, kā arī elpu aizraujošas sacīkstes no AI puses.

The Crew 2

Ja vēlies izmēģināt sacīkstes ne tikai ar automašīnām, bet arī motocikliem, lidmašīnām un laivām, noteikti izmēģini spēli The Crew2. Spēle ir veidota tā, lai tev būtu iespēja to uzspēlēt kopā ar draugiem. Spēlē pieejams plašs klāsts ar izaicinājumiem – rallijreidi un drifti. Ikvienam, kuru aizrauj moto pasaule, šī spēle noteikti liksies aizraujoša!

F1 2019

Codemasters ir labu laiku izkopuši F1 vadību, kas ļauj viņiem izveidot pašas labākās spēles. Spēle ir veidota kā stāsts, kurā tu sākumā esi uzlecošs F2 braucējs, un tev nepieciešams veikt ceļu līdz pašām virsotnēm. Ir pieejams arī multiplayer režīms, kas šo spēli padara par vienu no labākajām desmitgades sacīkšu spēlēm.

Gran Turismo Sport

Gran Turismo savu popularitāti ieguva pēc Gran Turismo 6 iegūtajiem panākumiem. Fanu cerības uz nākamo spēli bija ļoti augstas, Gran Turismo Sport šīs fanu cerības attaisnoja un radīja spēli, kas ir vēl labāka par iepriekšējām. Vairāk detaļas, sīva konkurence – šī spēle vēlreiz pierāda to, ka pēc septiņu spēļu radīšanas joprojām ir iespējams radīt spēli, kas spēj aizraut elpas. Spēlē ir pieejams Sport režīms, kas ļauj salikt kopā vienādu iemaņu spēlētājus, nodrošinot vienlīdzīgu spēli. Šis būtiskais uzlabojums tad nu arī padarīja Gran Turismo Sport par vienu no populārākajām spēlēm pasaulē.

Arī Latvijā ievieš virtuālus risinājumus

E-sports ir ļoti populārs daudzviet pasaulē. Arī Latvijā pamazām ienāk šis sporta veids. Tā, piemēram, F-1 komandas investē simtiem tūkstošu eiro, lai varētu savās bāzēs izveidot pēc iespējas mūsdienīgākus sacīkšu simulatorus. Simulatoru mērķis ir atveidot to sajūtu, kas rodas, kad atrodies sacīkšu automašīnā – pedāļu smagums, mašīnas vadāmība, trases konfigurācija un topogrāfija – par visu ir padomāts. 2020.gadā taps arī Latvijas pirmais digitālais autošosejas čempionāts, kuru organizē Latvijas Automobiļu federācija. Ideja tam ir tāda, ka braucēji nāk un trenējas sacīksēm un beigās notiek sacensības. Kā atzīst paŗi rīkotāji, tas ir lielisks veids, kā trenētiem tiem, kuri piedalās sacīkstēs, kā arī tas samazina risku iegūt traumas. Tas spēs arī būtiski samazināt izmaksas, jo sportistiem nepieciešama mašīna, degviela trase, kā arī mehāniķis, tāpēc treniņu izmaksas bieži vien ir mērāmas vairākos simtos eiro. Ar simulatoru palīdzību iespējams samazināt izmaksas un arī dažādus citus riskus.

Šajā laikā ir vērts meklēt alternatīvas sporta veidiem, kurus esam raduši izmēģināt kopā ar draugiem. Kamēr nav noskaidrojusies situācija, kad ierobežojumi Latvijā un pasaulē tiks atcelti, ir vērts veltīt laiku, lai izmēģinātu dažādas autosporta spēles, kā arī uzzinātu vairāk par simulatoriem.