Pasaules Motoru Sporta padome šodien paziņoja par vairākām ārkārtas izmaiņām noteikumos, tostarp liedzot Formula 1 komandām šogad sākt attīstīt 2022.gada jaunās tehniskās paaudzes modeļus.

COVID-19 vīrusa izplatība turpina ietekmēt pasaules sportu un Formula 1 vadība ir nākusi klajā ar vairākiem jauninājumiem, lai pasargātu čempionātu šajā nestabilajā laikā. Šobrīd tiek meklēti ceļi, lai ierobežotu komandu tēriņus 2020.gadā un tāpēc jebkāda gatavošanās 2022.gada tehnisko noteikumu revolūcijai ir liegta, savukārt ar nākamo sezonu čempionātā stāsies spēkā budžeta griesti 175 miljonu USD apmērā, kas vismaz daļēji ierobežos lielo komandu iespējas salīdzinājumā ar mazajām vienībām.

Šobrīd Formula 1 čempionātā ir atcelti vai pārcelti pirmie astoņi posmi un tas nozīmē ievērojamu kritumu ienākumos, kura daļu saņem arī komandas. F1 izpilddirektors Čeiss Kerijs joprojām cer, ka izdosies aizvadīt 15-18 sacīkšu sezonu, ja tā varēs sākties vasarā.

“F1LV

Tostarp pieņemts lēmums, ka noteikumu izmaiņas šajā nestabilajā laikā ir iespējams veikt ar 60% komandu atbalstu. Tas darīts, lai operatīvāk reaģētu uz konkrēto situāciju un ieviestu, piemēram tādus jauninājumus, kā divu dienu sacīkšu nedēļas nogale vai veiktu izmaiņas kalendārā.

Kamēr šobrīd ir spēkā ‘vasaras brīvdienas’ ar aizliegumu strādāt komandu fabrikās, Pasaules Motoru Sporta padomes sēde šo aizliegumu piemēroja arī dzinēju ražotājiem, uz kuriem iepriekš šie noteikumi neattiecās. “Ferrari” un “Renault” jau bija slēguši savas fabrikas, kamēr “Mercedes” un “Honda” dzinēju fabrikas strādāja ierobežotā režīmā, ievērojot valdību norādījumus.

Arī testu noteikumos veiktas izmaiņas – trīs dienu pēcsezonas testi tagad atcelti un tā vietā notiks vienas dienas testi jaunajiem pilotiem. Pielāgoti arī jaudas agregāta komponentu ierobežojumi – ja notiks 14 vai mazāk sacīkstes, tad viens pilots vaēs izmantot maksimums divas vienības no katra jaudas agregāta komponenta: iekšdedzes dinēja, turbo sistēmas, MGU-H un MGU-K sistēmām, baterijas un elektronikas kontroles bloka. Ja sacīkšu skaits būs 11 uz mazāk, drīkstēs izmantot tikai vienu komponentu.