Ļoti skumji Lieldienas iesākušās motorsporta saimei, kas zaudējusi vienu no visu laiku izcilākajiem braucējiem. 90 gadu vecumā mūžībā devies Stirlings Moss.

90 gadus vecais Moss bija līdz šim vecākais dzīvais Formula 1 uzvarētājs. Formula 1 sacīkstēs viņš debitēja 1951. gadā un desmitgades beigās jau bija kļuvis par vienu no izcilākajiem braucējiem, četras reizes kļūstot par F1 vicečempionu un trīs reizes kopvērtējumā ieņemot trešo vietu, kā arī demonstrējot lielisku sniegumu izturības sacīkstēs. Lielākā daļa līdzjutēju joprojām uzskata viņu par visu laiku izcilāko braucēju, kurš nekad neuzvarēja čempionātā.

Lasi vairāk: F1 pirms 60 gadiem – ‘Ferrari’ traģiskais trio un britu džentlmenis

Viņa gadiem ilgie dueļi ar Fanhio, nezaudējot savstarpējo draudzību un cieņu, kā arī izteiktais patriotisms pret britu automašīnām un nesavtīgā palīdzība citiem braucējiem padarīja Mosu par tautas čempionu un vienu no mīlētākajiem personāžiem padokā.

Mosa karjerai punktu pielika smaga avārija 1962. gadā Gudvudā, kā rezultātā viņš pavadīja mēnesi komā un vēl pusgadu ar daļēju paralīzi. Pēc sacīkšu karjeras beigām Moss darbojās kā reportieris, kā arī piedalījās vēsturisko spēkratu sacīkstēs.

Moss pārdzīvoja vienu no bīstamākajām ērām motorsporta vēsturē un dzīvoja vienu no spožākajām un piepildītākajām dzīvēm. Diemžēl, neviens nav mūžīgs…