NASCAR braucējs Darels ‘Bubba’ Volass Jr. izplatījis paziņojumu ar savu skatījumu uz pēdējo dienu notikumiem ‘Larsona lietā’.

Jau vēstījām, ka šonedēļ rasistiska vārda lietošanas dēļ virtuālo sacensību laikā Kails Larsons praktiski pilnībā izbojāja savu karjeru – viņu pameta visi galvenie sponsori, “Chip Ganassi Racing” komanda pārtrauca sadarbību, bet NASCAR uz nenoteiktu laiku diskvalificēja braucēju.

NASCAR čempionātā šobrīd brauc tikai viens melnādainais pilots Bubba Volass, kurš izplatījis paziņojumu savos sociālajos tīklos.

“F1LV

Lai kā man negribētos iesaistīties, esmu šai visā iepīts jau no paša sākuma. Manas kultūras un izcelsmes dēļ daļēji jūtos aizvainots un sāpināts, bet daļēji apjucis un dusmīgs. Sāksim ar pašu vārdu. Tas nav tikai vārds. Aiz tā slēpjas ļoti daudz negatīvas nokrāsas. Nav nozīmes vai cilvēks to lieto, lai kādu aizvainotu vai netīši. Tas atgādina daudziem cilvēkiem un daudzām ģimenēm laikus, kurus mēs kā komūna un rase vēlamies atstāt pagātnē. Sportā šo stereotipu likvidēšana ir viena no galvenajām prioritātēm.

NASCAR dara visu ko spēj, lai atsvešinātos no zīmola kā rasistu un redneku sporta veids. Dažādība un iekļaušana ir katras komandas, ekipāžas, mašīnas un darbinieka prioritāte. Pēc tā visa ir ļoti sāpīgi redzēt komentārus no afroamerikāņu komūnas, kas uzreiz izsaka tādas frāzes kā ‘Nav pārsteigums, ka tas notiek NASCAR’. NASCAR jau kādu laiku ir daudz labāki nekā medijos pēdējās nedēļās tiek atspoguļots. Kā cilvēks, kuram šai lauciņā noteikti ir visskaļākā balss, man ir grūti ko teikt, jo nedomāju, ka līdz tam nonāksim. Vai mēs varam paveikt labāku darbu šīs problēmas sakarā? Tas neattiecas tikai uz sportu. Tā ir globāla problēma. Mēs, cilvēki, varam būt labāki.

Tas, ko Larsons pateica, bija nepareizi, neatkarīgi vai tas notika privāti vai publiski. Tādas pelēkās zonas nav. Redzēju incidentu pats savām acīm un 5 minūtes vēlāk Kails man atrakstīja. Nākamajā rītā viņš man arī pazvanīja. Vēlāk ‘FaceTime’ viņam atzvanīju, lai varētu aprunāties aci pret aci. Mums bija saturīga saruna, viņa atvainošanās bija patiesa. Viņš bija satriekts. Mēs runājām par to, kādēļ viņš izvēlējās šādus vārdus un es izteicu savas domas. Teicu, ka tobrīd bija pārāk viegli izmantot šādu vārdu un nākotnē būtu jābūt uzmanīgākam. Tam vārdam šai pasaulē nav vietas. Neesmu dusmīgs uz viņu. Domāju, ka viņš, tāpat kā lielākā daļa cilvēku, ir pelnījis otro izdevību, lai labotos. Novēlu viņam un viņa ģimenei tikai to labāko. Labprāt strādātu kopā, lai popularizētu dažādību sportā.

Kopš svētdienas nemitīgi lasu ‘Twitter’ plūsmu, kur tieku ļoti bieži pieminēts. Dažiem komentāriem piekrītu, kamēr citi rada neizpratni. Mēs, atlēti, pārstāvam ko vairāk kā tikai paši sevi. Daudzi to nesaprot. Esam savu partneru, komandu, ģimeņu un nāciju vēstneši. Katrs cilvēks tiek ietekmēts. Samērā bieži man tiek vaicāts, kas ir sliktākais, esot sportistam. Es vienmēr saku, ka mēs tiekam pagrūzti zem lupas. Viss, ko darām vai ēdam tiek piefiksēts, kamēr ‘normāli’ cilvēki var darīt, ko vēlas. Daži teiks, ka tas ir negodīgi, tomēr uz to mēs paši esam parakstījušies.

Vai vienmēr esmu bijis labākais vēstnesis? Noteikti nē. Neesam perfekti, es arī ne. Esam cilvēki un pieļaujam kļūdas. Bieži tiek sniegtas vairākas izdevības. Mani kaitina, ka vairums cilvēku saka: “Ja Bubba to būtu teicis, nekas nenotiktu…” Ļaujiet man stādīt priekšā NASCAR noteikumus.

Kā NASCAR dalībnieki mēs nesniedzam komentārus, kas kritizē, izsmej vai citādi nicina cilvēka rasi, krāsu, ticību, nacionālo izcelsmi, dzimumu, seksuālo orientāciju, laulību statusu, reliģiju, vecumu vai invaliditāti. Es esmu NASCAR dalībnieks, turklāt esmu sasodīti lepns par to. Uz mani jāattiecas tiem pašiem noteikumiem, kas attiecas uz pārējiem pārstāvjiem.

Domāju, ka mēs visi varam mācīties no pēdējo nedēļu notikumiem. Ceru, ka pavisam drīz varēsim atsākt sezonu un turpināt mūsu cīņu.”

Pats Bubba Volass arī pandēmijas laikā virtuālajās sacensībās iedzīvojās nepatikšanās, kad pameta sacīkstes priekšlaicīgi pēc vairākiem kontaktiem, lai gan braucienu bija iespējams turpināt. Tas nokaitināja vienu no Volasa sponsoriem, kas uzreiz pārtrauca sadarbību.