Sebastians Fetels ir paziņojis, ka Formula 1 čempiona tituls noteikti nebūs mazāk vērtīgs, ja pandēmijas rezultātā tiks aizvadītas pat tikai 10 sacīkstes.

Šī sezona varēja ieet vēsturē kā garākais čempionāts ar 22 posmiem kalendārā, tomēr koronavīrusa pandēmija šos plānus izjauca un šobrīd nav skaidrs, cik daudz posmus izdosies aizvadīt.

Šobrīd tiek apsvērta doma sākt sezonu Austrijā jūlijā un aizvadīt sacīkstes bez skatītājiem. “Red Bull Ring” trase ir gatava šādam risinājumam un Austrijā jau šobrīd notiek ierobežojumu atvieglošana.

“F1LV

Šobrīd iespēja aizvadīt sākotnēji iecerētos 15 līdz 18 posmus šķiet maz ticama, bet pēc Fetela domām pat 10 posmi ir pietiekami, lai noskaidrotu čempionu, kas būs cienīgs nest šo nosaukumu.

“Es nezinu, kāda būs sajūta, jo nekad neesmu bijis šādā situācijā,” skaidroja Fetels video konferencē no savām mājām Šveicē. “Agrāk bija vēl mazāk posmi, bet mūsdienās to ir ļoti daudz. Taču es nedomāju, ka tam ir izšķiroša nozīme, jo sezona ir sezona – 10, 15 vai 20, 25 posmi. Pilotam, lai kļūtu par čempionu tāpat ir jābūt stabilam.”

“Ar mazāk posmiem čempionātā katra sacīkste būs izšķiroša, taču tas vienalga būs pilnvērtīgs čempionāts,” turpināja Fetels. “Šobrīd joprojām neviens vēl nezina, ko sagaidīt no šī gada un no sezonas. Varbūt šī sezona būs tikai sākums nākamai sezonai. Es nezinu. Šobrīd ir daudz piedāvājumi un idejas, taču mums visiem jāpaciešas un jāpagaida.”