Francijas GP organizatori ir atcēluši Formula 1 posma norisi Pola Rikāra trasē, kur čempionātam bija paredzēts viesoties jūnija beigās. Tikmēr Silverstonas trases īpašnieki paziņojuši, ka Lielbritānijas GP notiks pie tukšām tribīnēm.

Ņemot vērā, ka Francijas valdība ir aizliegusi masveida pasākumu rīkošanu līdz jūlija vidum, Francijas GP rīkotājiem nekas cits neatlika, kā atcelt jūnija izskaņā gaidāmo posma Pola Rikāra trasē un tas kļuva par desmito Grand Prix posmu 2020.gada sezonā, kas ticis pārcelts vai atcelts COVID-19 pandēmijas rezultātā.

Tostarp Silvestonas trases īpašnieki norādījuši, ka nespēs aizvadīt posmu ar skatītājiem un tā vietā gatavojas diviem Grand Prix posmiem pie tukšām tribīnēm, kuri sekos divām sacīkstēm Austrijas “Red Bull Ring” trasē, kur šobrīd tiek plānota sezonas atklāšana. Visiem skatītājiem, kas jau ir nopirkuši biļetes uz Silverstonas sacīksti, nauda tiks pilnībā atgriezta.

‘Liberty Media’ iezīmē kalendāru

Formula 1 īpašnieku “Liberty Media” vadītājs Čeiss Kerijs norādīja, ka šobrīd plānos ietilpst sākt sezonu Austrijā un līdz septembrim aizvadīs sezonas Eiropas daļu, bet oktobrī un Novembrī pārcelties uz sacīkstēm Āzijas reģionā un Amerikā, pabeidzot sezonu Tuvajos austrumos ar Bahreinas un Abu Dabī posmu. Kalendāra plāna šobrīd ir 15 līdz 18 posmi.

“Sākotnēji plānots aizvadīt sacīkstes bez līdzjutējiem,” norādīja Kerijs. “Tomēr mēs ceram, ka arī skatītāji būs daļa no sacīkstēm otrajā sezonas pusē.