Pamatīgās problēmās nonācis viens no prestižākajiem autosporta čempionātiem DTM jeb Vācijas salonautomobiļu čempionāts. Par aiziešanu no tā paziņojusi “Audi” vienība, kas nozīmē, ka gada izskaņā tajā paliks vienīgi “BMW”.

Savu lēmumu pamest čempionātu, kurā pēdējo 6 gadu laikā konstruktoru kausā uzvarēts 4 reizes, “Audi” skaidro ar finansiāliem apsvērumiem, kas lielā mērā saistāmi ar Covid-19 pandēmijas izplatīšanos, kā arī vēlmi lielāku uzmanību veltīt Formula E projekta attīstībai.

“Audi” mātes uzņēmums “Volkswagen” pagājušā gada izskaņā pilnībā slēdza visus savus projektus, kur tiek startēts ar benzīnu darbināmām iekšdedzes dzinēja automašīnām. Tikmēr “Audi” lēmums pamest DTM nav pārsteidzošs, jo par šādu scenāriju tika baumots jau vairākus mēnešus.

“F1LV

Pēc “Aston Martin” aiziešanas no čempionāta pērn un “Mercedes” lēmuma koncentrēties uz Formula E divus gadus atpakaļ, šogad paredzēts uz starta redzēt tikai divus autoražotājus – deviņas “Audi” mašīnas un septiņus “BMW”. Čempionāta vadītājs Gerhards Bergers atzīst, ka tā nākotne šobrīd ir miglā tīta, jo nav zināms, kā uz pandēmijas sekām reaģēs sponsori un atbalstītāji.

“Audi” piedalījās DTM čempionātā kopš tā atjaunošanas 2000. gadā un palīdzēja izcīnīt titulu Lorēnam Aijelo (2002), Matiasam Ekstromam (2004, 2007), Timo Šeideram (2008, 2009), Martinam Tomčikam (2011), Maikam Rokenfelleram (2013) un Renē Rastam (2017, 2019).