Nedēļas nogalē aizvadītas virtuālās sacīkstes praktiski visos prestižākajos motorsporta čempionātos. Tāpat kā reālajās sacīkstēs, nezitrūka bez pamatīgas drāmas devas.

Tā kā Zandvortas trase nav iekļauta ‘Codemasters’ spēlē F1 2019, tad Formula 1 virtuālās sacīkstes šodien risinājās Interlagosas trasē, Brazīlijā. Pie pole position tika Stofels Vandūrns, tomēr jau viņš saslīdēja vēl nesasniedzis pirmo pagriezienu, pabojājot braucienu arī blakus esošajam Džordžam Raselam. Par līderi kļuva Alekss Albons. “Red Bull” braucējs aizvadīja ļoti aizraujošu cīņu ar Šarlu Leklēru, tomēr prata nosargāt koši sarkano formulu sev aizmugurē. Par trases robežu neievērošanu Leklērs saņēma 3 sekunžu sodu un atkāpās uz trešo vietu aiz Rasela. Labāko desmitniekā iekļuva arī Vandūrns, Gutjeress, Lundgārds, Enzo Fittipaldi, Deletrazs, Latifi un Noriss.

Tieši ar Lando Norisa līdzdalību ļoti skandalozi noslēgušās IndyCar virtuālās sacīkstes Indianapolisas ovālā. “McLaren” braucējs jau atkal demonstrēja satriecošu sniegumu un deviņus apļus pirms finiša ar svaigākām riepām bija ceļā uz to, lai atgūtu vadību, kad Saimons Padženo paziņoja, ka nevēlās, lai F1 braucējs uzvarētu šīs sacensības un apzināti taranēja Norisa mašīnu, par ko vēlāk saņēma plašu kritiku gan no braucējiem, gan skatītājiem. Arī pēdējais aplis izraisīja skandālu. Cīņā par uzvaru vispirms sadūrās Markuss Ēriksons ar Patrisio O’Vārdu, bet tad ļoti agresīvs manevrs no Santino Feruči puses izraisīja avāriju ar Oliveru Askjū. Tas pavēra ceļu Skotam Maklaflinam, kurš izcīnīja savu otro uzvaru, lai gan ikdienā startē Austrālijas Supercars čempionātā, nevis IndyCar čempionātā. Konors Deilijs izrāva otro vietu, bet Feruči tika klasificēts trešais.

“F1LV

Pie uzvaras rallijkrosa simulatoru sacīkstēs Montalegres trasē, Portugālē, ticis francūzis Kventins Dall’olmo. Viņa brālis Killians šķērsoja fināla finiša līniju pirmais, taču saņēma sodu par pāragru startu. Arī šai čempionātā iemirdzējās Austrālijas Supercars zvaigzne. Šoreiz tas bija Šeins van Gisbergens, pusfinālā apdzenot Timiju Hansenu un liedzot zviedram startēt finālā, kur van Gisbergens tika pie trešās vietas aiz Džona Armstronga. Arī šoreiz finālā iekļuva pirmā posma uzvarētājs Matiass Adielsons, kamēr Kevins Hansens un Rokas Baciuška apstājās pusfinālā, tāpat kā Formula E sezonas līderis Antonio Fēlikss da Kosta un bijušais F1 “Ferrari” komandas braucējs Mika Salo. Sacensībās startēja arī Reinis Nitišs, tomēr latviešu braucējs tāpat kā Timo Šeiders palika ārpus pusfināla.

Savu dominanci Formula E virtuālajās sacīkstēs turpina demonstrēt Makss Ginters. Viņš ir uzvarējis abas sacīkstes, kā arī izmēģinājuma braucienu. Panākumu vācietis guva pateicoties līdera Stofela Vandūrna avārijai. Tikpat dominējoši NASCAR sacīkstēs pie trešā panākuma tika Viljams Bairons, kurš īstajās NASCAR sacīkstēs vēl nav triumfējis. Formula 2 čempionātā gan galvenajā braucienā, gan ar apgrieztu starta kārtību pie uzvaras tika Šarla Leklēra jaunākais brālis Arturs, bet MotoGP sacīkstēs, kur gan sportisti motociklu kontrolē ar pulti, Frančesko Bagnajas kritiens pavēra iespēju uzvaru izcīnīt Maverikam Vinjalesam.