FIA pasaules rallijkrosa čempionāta organizatori IMG pavēstījuši, ka atcelts šīs sezonas Francijas posms Lojekas trasē Covid-19 pandēmijas dēļ.

Lēmums pieņemts, rūpējoties par visu pasākumā iesaistīto cilvēku drošību un veselību. Lai gan vairākas alternatīvas tika izpētītas, tomēr loģistikas problēmu dēļ tika nolemts sacīkstes atcelt pilnībā.

Francijas posmam bija jānotiek 5. un 6. septembrī. Tas būtu bijis čempionāta otrais posms. Šī lēmuma rezultātā pēc 22. un 23. augusta sacensībām Zviedrijā, čempionāta nākamais pieturas punkts ir Biķernieku trase. Rīgas posms ir ieplānots 19. un 20. septembrī. Pagaidām to vēl nav skārušas izmaiņas.

“F1LV

Francijas posma atcelšana nozīmē, ka kalendārs sarucis līdz 8 posmiem. Pēc Zviedrijas un Latvijas posmiem braucēji dosies uz Beļģiju (1.-2. oktobris), Portugāli (8.-9. oktobris), Spāniju (15.-16. oktobris), Abū Dabī (29.-31. oktobris – dubultposms) un Vāciju (10.-11. decembris).

Pērn Francijas posmā uzvaru izcīnīja topošais čempions Timijs Hansens, bet Latvijas pārstāvis Jānis Baumanis iekļuva sacensību pusfinālā.