Hungaroringa trasē mainīgos laikapstākļos šajā nedēļas nogalē aizvadītas sacīkstes Formula 2 un Formula 3 čempionātos, kamēr pāri okeānam Aiovas ovālā notika dubultposms IndyCar čempionātā.

Formula 2

Pie pole position lietū tika Kalums Ailots, bet sacīkstes sausā trasē negāja pēc britu braucēja plāna. Vairums braucēju sacīkstes sāka ar mīkstajām riepām, pirms vidējās cietības riepu uzmontēšanas pitstopā. Šī neizrādījās pareizā stratēģija, jo riepu degradācija bija daudz ietekmīgāka, kā komandas bija gaidījušas. Pēc pitstopa Miks Šūmahers tika galā ar Ailotu, bet pēdējos apļos neapturami bija krievu braucēji Roberts Švarcmans un Ņikita Mazepins, kuri sāka ar vidējā sastāva riepām. Pēdējos apļos viņi noķēra un apdzina līderus. Rezultātā Šūmahers palika trešais, bet Ailots noslīdēja līdz astotajai vietai. Katastrofāla pirmā sacīkste izvērtās “ART” komandai – Kristians Lundgārds pārdūra riepu pirmā apļa cīņā ar Guanju Žou, kamēr Markuss Armstrongs iestrēga viņam aizmugurē un, veicot apdzīšanas manevru, uztriecās Artjoma Markelova formulai, kas lielā ātrumā frontāli ietriecās trases barjerā.

Ailots tika pie pole position otrajam braucienam žūstošā Hungaroringa trasē. Pirmajos apļos viņam izdevās iekrāt pārsvaru pār Luku Giotto, tomēr visiem braucējiem jau atkal problēmas sagādāja riepu degradācija. Pēc nelielas aizkavēšanās savā pitstopā, Ailots 10 apļus pirms finiša nonāca vairāk kā pusminūti aiz Giotto, kurš izvēlējās alternatīvu stratēģiju un boksos tā arī nedevās. Ailots bija aptuveni 4 sekundes aplī ātrāks par Giotto un noķēra F2 veterānu pēdējā apļa pēdējā sektorā. Apdzīšanas manevru pirms finiša karoga gan neizdevās veikt un Giotto ar pussekundes pārsvaru atnesa “Hitech” komandai tās pirmo F2 uzvaru jau trešajā posmā. Trešo vietu izcīnīja Miks Šūmahers, atstājot pirmā brauciena varoņus Švarcmanu un Mazepinu sev aizmugurē. Bez pitstopa iztika arī Džuliano Alezī, taču viņš finišēja 10. vietā – vienu pozīciju augstāk nekā startēja.

27 punkti nedēļas nogalē ļauj Giotto pakāpties uz desmito vietu čempionāta kopvērtējumā. Vadību tajā saglabā Švarcmans (81 punkts), kuram seko Ailots (63), Lundgārds (43), Šūmahers (39) un Tiktums (38), kurš sprinta sacīkstēs izstājās tehnisku problēmu dēļ. Labāko sešinieku noslēdz Markuss Armstrongs (34), šonedēļ paliekot bešā.

Formula 3

Satriecošu sniegumu kvalifikācijā slapjā trasē demonstrēja Aleksandrs Smoljars no “ART” komandas. Pirmā brauciena startā Logans Sardžents centās apdzīt Smoljaru, taču nenovaldīja savu mašīnu un uztriecās krievu sportistam, liekot viņam izstāties. Turpat aizmugurē haoss turpinājās, liekot sagriezties arī sekotāju Frederika Vesti un Keilena Viljamsa mašīnām. 16 gadus vecais Teo Poršērs izvairījās no nepatikšanām un pārņēma sacensību vadību. Oskars Piastri, Sardžents un Liams Lovsons sekoja līdz liesmojošs dzinējs pielika punktu Lovsona cīņai. Pirmajā sektorā uz trases nonāca diezgan daudz eļļas, tādēļ braucienu nācās apturēt. Pēdējos apļos līderi nosargāja savas pozīcijas un Poršērs tika pie otrās uzvaras pēc kārtas, jau atkal uz līderu sadursmes rēķina.

Otrais brauciens svētdienā tika aizvadīts slapjos apstākļos. Satriecošu sniegumu no astotās starta pozīcijas demonstrēja Bents Viskāls. Viņš tika garām konkurentiem vienam pēc otra, līdz cīņā ar Deividu Bekmanu un Denisu Haugeru pārņēma sacensību vadību. Pa ceļam Viskāls gan pamanījās sadurties ar Igoru Fragu un apdzīt Sardžentu ārpus trases robežām. Abi incidenti rezultējās ar 5 sekunžu sodu. Kad Bekmans tika garām Haugeram, Viskāla pārsvars bija 6 sekundes un viss liecināja, ka, pat ar sodiem, viņam izdosies sasniegt otro vietu, taču pāris apļus pirms finiša Frederiko Malvestiti piedzīvoja avāriju. Trasē devās drošības mašīna, izdzēsa jebkādus handikapus un Viskāls, finišējot pirmajā vietā, palika bez punktiem, kamēr uz pjedestāla kāpa Bekmans, Piastri un Haugers. Pirmā brauciena uzvarētājs Poršērs tika pie sestās vietas, vienu pozīciju virs Smoljara, kurš, startējis no 27. vietas, pakāpās par 20 pozīcijām, lieliski apliecinot savu talantu lietū.

Tāpat kā F1 un F2 čempionātos, nākamā nedēļas nogale braucējiem būs brīva, bet sezona turpināsies pēc tam ar diviem posmiem Silverstounā. Kopvērtējuma līderis pēc 6 sacīkstēm ir Piastri (76 punkti), viņam seko Sardžents (57), Poršērs (48), Bekmans (47), Veršors (43) un Vesti (37).

IndyCar

Degvielas spiediena problēmas liedza francūzim Saimonam Paženo piedalīties kvalifikācijā, līdz ar to “Penske” braucējam nācās abas sacīkstes sākt no pēdējās pozīcijas. Pirmajā braucienā viņš izvēlējās savu otro pitstopu veikt vēlāk par konkurentiem un uz brīdi pat nonāca vadībā. Kārtīgi nepieskrūvēts ritenis Vila Pauera mašīnai izraisīja avāriju un pēc atvienošanās no formulas gandrīz trāpīja Paueram pa galvu. Īsi pēc sacīkšu atsākšanās šaušalīgu sadursmi piedzīvoja Rinuss Vīkejs un Koltons Herta tieši aiz Paženo mašīnas. Laimīgā kārtā abi braucēji neguva traumas. Pēdējā sacīkšu nogrieznī Paženo tika garām abiem “Arrow McLaren SP” braucējiem O’Vārdam un Askjū, kā arī prata noturēt čempionāta līderi Skotu Diksonu sev aizmugurē, izcīnot satriecošu uzvaru no pēdējās pozīcijas.

Arī otrais brauciens Paženo bija samērā veiksmīgs, tomēr tajā augstāk par ceturto vietu viņam neizdevās tikt. Visā sacīkšu garumā pārliecinoši dominēja pagājušās sezonas čempions Džozefs Ņūgārdens. Pirmajos apļos viņa tuvākais sekotājs bija Pauers, taču O’Vārds un Konors Deilijs atbīdīja austrālieti uz ceturto vietu. Pauers atguva spēkus, tiekot garām Deilijam, kamēr O’Vārdu piemeklēja problēmas pitstopā. 2019. gada čempions Ņūgārdens izcīnīja savu pirmo panākumu kopš pagājušā gada sacīkstēm turpat Aiovā, Pauers nosargāja otro vietu, bet Greiems Reihals rūtoto karogu sasniedza trešajā vietā.

Pēc finiša piektajā vietā Skots Diksons saglabā vadību kopvērtējumā (244 punkti). Viņam seko Paženo (195), Ņūgārdens (191) un O’Vārds (162). Finiši 6. un 8. vietā ļāvuši beidzot Top 10 ielauzties arī vienam no pēdējo gadu spožākajiem talantiem Aleksam Rosi.

Formula 2 rezultāti

Formula 3 rezultāti

IndyCar rezultāti