Markam Markesam nāksies pavadīt ilgāku rehabilitācijas periodu pēc smagas rokas traumas šodien notikušajās MotoGP sacīkstēs Heresā.

Markess Spānijas Grand Prix pirmajos apļos nonāca vadībā, taču pēc kļūdas un izbraukšanas cauri grants joslai nonāca 18. pozīcijā. Turpinājumā sekoja varonīga atgūšanās līdz trešajai vietai, kad spāņu supertalants vēlreiz nenovaldīja savu “Honda” motociklu, piezemējoties uz labās rokas. Pēc incidenta Markess uz nestuvēm tika nogādāts slimnīcā.

Tur tika konstatēts, ka seškārtējais MotoGP čempions ir lauzis labās rokas augšdelma kaulu. Traumas rezultātā dakteriem nepieciešams stabilizēt roku pirms operācijas veikšanas, kas notiks ne ātrāk kā otrdien. Medicīnas darbinieki norādija, ka ir iespējama dažu radiālo nervu paralīze.

“F1LV

MotoGP medicīnas daļas vadītājs Dr. Šarte apstiprinājis, ka nākamnedēļ Markesu trasē, visticamāk, neredzēsim. Reālistiski viņa atgriešanās varētu būt iespējama uz sezonas ceturto posmu Austrijā pēc nepilna mēneša. Tā kā kalendārs šobrīd sastāv no 13 posmiem, tad sāpīgais trieciens, iespējams, pieliks punktu Markesa četru secīgu titulu sērijai.

Vēl nav apstiprināts, vai nākamo posmu izlaidīs arī “Suzuki” zvaigzne Alekss Rins, kurš pleca traumas dēļ nevarēja piedalīties sezonas atklāšanas posmā.