Lai gan Formula 1 sezonā aizvadītas jau trīs sacīkstes, ne komandas, ne līdzjutēji vēl nezin, cik posmi vēl priekšā un kurās trasēs tie notiks, tomēr spekulācijas F1 aprindās kļūst arvien skaļākas.

Pēc sākotnēji paredzētā kalendāra diviem nākamajiem posmiem jānotiek Silverstounas trasē, Anglijā, pirms došanās uz Barselonu, kur ierasti notiek pirmssezonas testi. Diemžēl pēdējās nedēļas laikā Spānijā, tostarp Katalonijas reģionā vērojams Covid-19 inficēto personu kāpums. Ja ‘otrais vilnis’ pieņemsies spēkā, sacīkstes Spānijā nāksies atcelt.

Šādā gadījumā jau tagad tiek nopietni apsvērts Silverstounai piešķirt iespēju aizvadīt vēl vienu posmu. Anglijā esošajā trasē šogad jau ir ieplānoti divi posmi 2. un 9. augustā, bet Spānijas Grand Prix būtu jānotiek nedēļu vēlāk 16. augustā.

“F1LV

Uz Spānijas posma vietu teorētiski pretendē arī Vācijā esošā Hokenheimas trase, taču tik īsā laika periodā tā var saskarties ar dažādām infrastruktūras un loģistikas problēmām, galvenokārt, saistītām ar TV translāciju kameru sagatavošanu un saistītu tehnisku sarežģījumu risināšanu.

Savu vietu kalendārā Hokenheima varētu iegūt mazliet vēlāk. Pēc Krievijas posma tiek plānots vēl viens cikls ar trim posmiem trīs nedēļās, kas varētu sastāvēt no trasēm, kuras šogad nebija iekļautas sākotnējā kalendārā. Lai gan secība vēl ir miglā tīta, papildus Hokenheimai, atgriešanos varētu piedzīvot Imola.

Trešo vietu šai rudens ciklā varētu ieņemt Portugāles Grand Prix. 2008. gadā radītajā Portimao trasē jau pirms tam aizvadīti F1 testi, kā arī augsta līmeņa formulu, izturības sacīkšu un motosporta posmi. Tā atrodas Algarves reģionā, pašos Portugāles dienvidos.

Pēc neoficiālas informācijas, joprojām sezonu plānots pabeigt Bahreinā un Abū Dabī, taču, iespējams, pa vidu ietilpināt izbraucienu uz Āziju. Ķīnas GP atrgiešanās šī gada kalendārā izskatās ļoti maz ticama, tomēr Vjetnama joprojām ir gatava rīkot pirmās sacīkstes jaunizveidotajā Hanoi trasē.

Tā kā viena posma rīkošana tik tālu neatmaksātos, tiek nopietni apvērta iespēja atgriezt kalendārā Sepangas trasi, kur pēdējais Malaizijas Grand Prix notika 2017. gadā. Šī ir viena no fanu iemīlotākajām trasēm, turklāt spēcīgas lietus gāzes mēdz strauji sagriezt notikumus kājām gaisā, radot aizraujošas sacīkstes.

Ņemot vērā to, cik strauji mainās un attīstās situācija pasaulē, nav izslēgts, ka pašreizējās kalendāra ieskices vēl vairākas reizes mainīsies, tomēr gandrīz droši zināms, ka sezona sastāvēs no vismaz 15 posmiem, kas ir minimums, lai čempionāts nezaudētu lielas naudas summas no nerealizētajiem TV translāciju līguma kritērijiem.

2020. gada Formula 1 oficiālais kalendārs

NrSacīkstesTraseDatums
1Bahreinas GPSakira28. marts
2Emīlijas-Romanjas GPImola18. aprīlis
3Tiks precizētsTiks precizēts2. maijs
4Spānijas GPBarselona9. maijs
5Monako GPMonako23. maijs
6Azerbaidžānas GPBaku6. jūnijs
7Kanādas GPMonreāla13. jūnijs
8Francijas GPPola Rikāra trase27. jūnijs
9Austrijas GPRed Bull trase4. jūlijs
10Lielbritānijas GPSilverstona18. jūlijs
11Ungārijas GPHungaroringa1. augusts
12Beļģijas GPSpa29. augusts
13Nīderlandes GPZandvorta5. septembris
14Itālijas GPMonca12. septembris
15Krievijas GPSoči26. septembris
16Singapūras GPSingapūra3. oktobris
17Japānas GPSuzuka10. oktobris
18ASV GPOstina24. oktobris
19Meksikas GPMehiko31. oktobris
20Brazīlijas GPInterlagosa14. novembris
21Austrālijas GPMelburna21. novembris
22Saūda Arābijas GPDžeda28. novembris
23Abū Dabī GPJasmarīna5. decembris