Lai gan Formula 1 sezonā aizvadītas jau trīs sacīkstes, ne komandas, ne līdzjutēji vēl nezin, cik posmi vēl priekšā un kurās trasēs tie notiks, tomēr spekulācijas F1 aprindās kļūst arvien skaļākas.

Pēc sākotnēji paredzētā kalendāra diviem nākamajiem posmiem jānotiek Silverstounas trasē, Anglijā, pirms došanās uz Barselonu, kur ierasti notiek pirmssezonas testi. Diemžēl pēdējās nedēļas laikā Spānijā, tostarp Katalonijas reģionā vērojams Covid-19 inficēto personu kāpums. Ja ‘otrais vilnis’ pieņemsies spēkā, sacīkstes Spānijā nāksies atcelt.

Šādā gadījumā jau tagad tiek nopietni apsvērts Silverstounai piešķirt iespēju aizvadīt vēl vienu posmu. Anglijā esošajā trasē šogad jau ir ieplānoti divi posmi 2. un 9. augustā, bet Spānijas Grand Prix būtu jānotiek nedēļu vēlāk 16. augustā.

Uz Spānijas posma vietu teorētiski pretendē arī Vācijā esošā Hokenheimas trase, taču tik īsā laika periodā tā var saskarties ar dažādām infrastruktūras un loģistikas problēmām, galvenokārt, saistītām ar TV translāciju kameru sagatavošanu un saistītu tehnisku sarežģījumu risināšanu.

Savu vietu kalendārā Hokenheima varētu iegūt mazliet vēlāk. Pēc Krievijas posma tiek plānots vēl viens cikls ar trim posmiem trīs nedēļās, kas varētu sastāvēt no trasēm, kuras šogad nebija iekļautas sākotnējā kalendārā. Lai gan secība vēl ir miglā tīta, papildus Hokenheimai, atgriešanos varētu piedzīvot Imola.

Trešo vietu šai rudens ciklā varētu ieņemt Portugāles Grand Prix. 2008. gadā radītajā Portimao trasē jau pirms tam aizvadīti F1 testi, kā arī augsta līmeņa formulu, izturības sacīkšu un motosporta posmi. Tā atrodas Algarves reģionā, pašos Portugāles dienvidos.

Pēc neoficiālas informācijas, joprojām sezonu plānots pabeigt Bahreinā un Abū Dabī, taču, iespējams, pa vidu ietilpināt izbraucienu uz Āziju. Ķīnas GP atrgiešanās šī gada kalendārā izskatās ļoti maz ticama, tomēr Vjetnama joprojām ir gatava rīkot pirmās sacīkstes jaunizveidotajā Hanoi trasē.

Tā kā viena posma rīkošana tik tālu neatmaksātos, tiek nopietni apvērta iespēja atgriezt kalendārā Sepangas trasi, kur pēdējais Malaizijas Grand Prix notika 2017. gadā. Šī ir viena no fanu iemīlotākajām trasēm, turklāt spēcīgas lietus gāzes mēdz strauji sagriezt notikumus kājām gaisā, radot aizraujošas sacīkstes.

Ņemot vērā to, cik strauji mainās un attīstās situācija pasaulē, nav izslēgts, ka pašreizējās kalendāra ieskices vēl vairākas reizes mainīsies, tomēr gandrīz droši zināms, ka sezona sastāvēs no vismaz 15 posmiem, kas ir minimums, lai čempionāts nezaudētu lielas naudas summas no nerealizētajiem TV translāciju līguma kritērijiem.

2020. gada Formula 1 oficiālais kalendārs

NrSacīkstesTraseDatumsLaiks (LV)
1Austrijas GPRed Bull trase5. jūlijs16:10
2Štīrijas GPRed Bull trase12. jūlijs16:10
3Ungārijas GPHungaroringa19. jūlijs16:10
4Lielbritānijas GPSilverstona2. augusts16:10
570 gadu jubilejas GPSilverstona9. augusts16:10
6Spānijas GPBarselona16. augusts16:10
7Beļģijas GPSpa30. augusts16:10
8Itālijas GPMonca6. septembris16:10
9Toskānas GPMudžello13. septembris16:10
10Krievijas GPSoči27. septembris14:10
11Eifela GPNirburgringa11. oktobris15:10
12Portugāles GPAlgarve25. oktobris15:10
13Emīlijas-Romanjas GPImola1. novembris
14Turcijas GPStambula15. novembris
15Bahreinas GPSakira29. novembris
16Sakiras GPSakira6. decembris
17Abū Dabī GPJasmarīna13. decembris