Otro uzvaru pēc kārtas MotoGP sacensībās Heresas trasē izcīnījis “Yamaha” talants Fabio Kvartararo, kamēr cīņā par otro vietu leģendārais Valentino Rosi piekāpās Maverikam Vinjalesam.

Neticamā atgriešanās Marka Markesa izpildījumā šoreiz izpalika. Pēc otrdien veiktās operācijas seškārtējais pasaules čempions jau sestdien sēdās uz sava motocikla, tomēr treniņbraucienos uzrādīja vienu no lēnākajiem apļa laikiem un saprata, ka fiziski vēl nav gatavs piedalīties sacīkstēs, paverot izredzes uz titulu tuvākajiem konkurentiem.

Markesa jaunākajam brālim Aleksam arī šonedēļ neklājās viegli. Pēc kritiena kvalifikācijā Alekss startēja no pēdējās pozīcijas, tomēr sacīkstēs prata izvairīties no starpgadījumiem un finišēja 8. vietā savā otrajā MotoGP startā.

Starts lielisks padevās “Yamaha” pārstāvjiem – pole position ieguvējs Fabio Kvartararo nosargāja vadību, Vinjaless uz mirkli iekārtojās otrajā vietā, taču kļūda uzbrūkot lika atkāpties uz trešo vietu aiz vecmeistara Rosi. Itāļa temps nebija pats augstākais līdz ar to Vinjalesa iesprūšana aizmugurē ļāva Kvartararo palielināt pārsvaru.

Tālāk aizmugurē startā trasi nesadalīja Breds Binders un Migels Olivera. Sadursmes rezultātā Olivera piedzīvoja sāpīgu kritienu, bet Binders un Bredlijs Smits zaudēja daudz laika un turpināja no pēdējām vietām.

Tā vietā, lai apsteigtu Rosi un noķertu Kvartararo, Vinjaless pazaudēja pozīcijas Bagnaiam, Milleram un Morbidelli. Millera prieki gan nebija gari, jo “Pramac Ducati” braucējs piedzīvoja kritienu. Bagnaiam ilgi nebija jāgaida, lai pakāptos uz otro vietu. Sacīkšu otrajā pusē tehniskas ķibeles lika izstāties arī Franko Morbidelli, bet pēdējos apļos motocikls pievīla arī Bagnaiu.

Kvartararo pirmo pozīciju neviens nespēja apdraudēt. Tikmēr spraigā cīņā starp komandas biedriem par otro vietu, Vinjaless guva virsroku pār Rosi. Karjeras labāko rezultātu ar 4. vietu sasniedza Takaaki Nakagami, bet samērā pārsteidzošu 5. vietu ieguva Žoans Mirs.

Amizanti noslēdzās sacīkstes Moto2 ieskaitē. Uzvaru izcīnīja itālis Enea Bastianini, bet viņa tautieši Luka Marini un Marko Bezeči finiša līniju šķērsoja otrajā un trešajā vietā. Abi “SKY Racing Team VR46” braucēji goda aplī centās apsveikt viens otru ‘dodot pieci’, taču šī žesta rezultātā abi jaunie talanti zaudēja kontroli pār motociklu un piedzīvoja kritienu. Laimīgā kārtā, ātrums bija ļoti mazs, līdz ar to ne Marini, ne Bezeči traumas neguva.

Nākamais posms pēc divām nedēļām risināsies Brno trasē, Čehijā.