Aizvadītajā nedēļas nogalē Silverstonā sacentās ne tikai Formula 1 braucēji, bet arī jaunās zvaigznes F2 un F3 čempionātos.

Formula 2 čempionātā pole position izcīnīja Felipe Drugovičs. Viņam blakus uz starta vajadzēja stāties Kalumam Ailotam, taču mājiniekam neizdevās izkustēties no savas vietas iesildīšanās aplī, tādēļ sacīkstes bija jāuzsāk no boksiem.

Drugovičs priekšrocības neizmantoja. Lielisks starts no trešās pozīcijas ļāva vadībā nonākt Mikam Šūmaheram. Vācietim neizdevās noturēt Ņikitu Mazepinu sev aizmugurē, tomēr pēc riepu maiņas uz brīdi Šūmahers izskatījās ātrāks. Tuvojoties finišam, viņa temps strauji kritās un Šūmahers palika necilā 9. vietā.

Mazepins izcīnīja pārliecinošu uzvaru, kamēr Guanju Žou ar alternatīvu stratēģiju finišēja otrajā vietā. Uz pēdējā goda pjedestāla pakāpiena kāpa “Red Bull” protežē Juki Cunoda, pēdējā aplī pieveicot Kristianu Lundgārdu. Ailots aizvadīja lielisku atgūšanās braucienu, finiša līniju šķērsojot 5. vietā.

Otrajā braucienā no pirmās pozīcijas startēja Daniels Tiktums. Uz otro vietu startā pakāpās Lundgārds, bet Ailota misiju izjauca kontakts ar Cunodu. Japānis izstājās, kamēr Ailots saņēma 5 sekunžu sodu. Tas gan netraucēja “Uni Virtuosi” braucējam pakāpties uz otro vietu, tomēr, dzenoties pakaļ Tiktumam, Ailots sagriezās un noslāpēja dzinēju. Pēdējos apļos Lundgārds centās pārņemt vadību bet nebija sekmīgs.

Pēc neveiksmīgas kvalifikācijas Šūmahera komandas biedrs un sezonas līderis Roberts Švarcmans šai posmā palika bez ieskaites punktiem, tomēr saglabā vadību kopvērtējumā ar 81 punktu. Viņam seko Ailots (73), Lundgārds (69), Mazepins (58) un Tiktums (57). Šūmahers ar 41 punktu ir devītais.

Uzvaru Formula 3 sacensībās izcīnīja 18 gadus vecais jaunzēlandietis Liams Lovsons. Pirmajā aplī viņam izdevās veikt drosmīgu manevru ‘Stowe’ pagriezienā, tiekot garām Loganam Sardžentam. Amerikānis piekāpās arī savam komandas biedram Oskaram Piastri, kurš uzsāka pakaļdzīšanos Lovsona pirmajai pozīcijai. Pēc aizraujošas cīņas Lovsons nosargāja vadību un izcīnīja uzvaru.

Piecus apļus pirms finiša iespaidīgu avāriju piedzīvoja Olijs Kaldvels. Pēc kontakta ar Lirimu Sendeli viņa mašīna sagriezās. Aizmugurē braucošais Lukass Daners nepaguva izvairīties, izārdot Kaldvela “Trident” formulas aizmuguri.

Pēc desmitās vietas 1. braucienā Aleksandrs Smoljars tika pie pole position otrajam braucienam. Krievs izturēja Deivida Bekmana spiedienu un finišēja pirmais, tomēr par agresīviem manevriem, taisnēs vairākkārt mainot trajektoriju, lai nedotu Bekmanam aizvēja priekšrocības, tiesneši nolēma sodīt Smoljaru ar 5 sekunžu sodu. Tā rezultātā viņš tika vien pie sestās vietas.

Ļoti neveiksmīgi klājās Piastri – otrajā aplī viņu no trases izgrūda Teo Poršērs, bet vēlāk viņa “Prema” formulas DRS sistēma iestrēga atvērtā pozīcijā, kā rezultātā austrālietim bija jādodas boksos. Neraugoties uz to, Piastri ar 94 punktiem saglabā kopvērtējuma vadību priekšā Sardžentam (77) un Bekmanam (64,5).

Sezonas sākums ir pierādījis, ka abos junioru čempionātos šogad gaidāmas aizraujošas cīņas par titulu. Astoņos braucienos F2 pie uzvarām tikuši 7 dažādi braucēji no 6 komandām, bet F3 triumfējuši 5 braucēji no 4 komandām, turklāt kopvērtējuma vicelīderis Sardžents pie 1. vietas vēl nav ticis.