Valteri Botasam šī ir ceturtā sezona ar ‘Mercedes’ un kā Luisa Hamiltona komandas biedram. Šajā laika posmā soms ir izcīnijis 8 Grand Prix uzvaras un 41 goda pjedestālu, taču reālu konkurenci par čempiona titulu Hamiltonam vēljoprojām nav izdevies sastādīt.

2020. gada sezonu izdevās uzsākt ar uzvaru un nākamajos divos posmos izcīnīt goda pjedestālus, taču kopš otrās sezonas sacīkstes nav izdevies pārspēt seškārtējo čempionu Hamiltonu un nu jau atkrīt britam par 43 punktiem. Valteri Botasam ne tikai sagādā grūtības tikt galā ar komandas biedru, bet arī ar ‘Red Bull’ vadošo braucēju Maksu Verstapenu – nīderlandietis apsteidzis somu kopvērtējumā uz otro vietu un finišējis priekšā pēdējos četros Grand Prix.

“F1LV

Spānijas Grand Prix bija viens no izšķirošajiem punktiem, kur Botasam vajadzēja atsākt savu uzbrukumu Luisa Hamiltona čempionāta vadībai, un, lai gan kvalfikācija bija tuva, sacīkstē nespēja konkurēt. Sliktais starts, kur no otrās pozīcijas noslīdēja uz ceturto, kā arī šīssezonas ‘Mercedes’ melnais kombinezons Spānijas karstajā saulē nav palīdzējis. Sacīksti pabeidza trešais, aiz Hamiltona un Verstapena.

Uz jautājumu par to, kas tieši nogājis greizi ceļā uz čempionātu Botass nespēja tieši atbildēt.

“Šobrīd nespēju teikt. Man bija laba pirmā sacīkste un katru sacīksti ātrums ir bijis labs. Kvalifikācijas ir bijušas ļoti tuvas visu sezonu, dažreiz Luiss [Hamiltons] pārspēj mani, dažreiz es viņu. Taču izņemot pirmo sezonas sacīksti, ir bijis diezgan slikti. Nav bijusi sacīkšu nedēļas nogale, kur viss norit gludi, bez problēmām, un pagaidām sezona, priekš manis, ir bijusi diegzan bēdīga,” izteicās somu pilots.

“Teorētiski vienmēr ir iespējas, kas palīdz, taču šodiena [Spānijas Grand Prix] bija liela vilšanās. Pagājušajās divās nedēļas zaudēju daudz punktus Luisam un tagad atkal. Priekš manis psiholoģiski bija ļoti svarīgi atgūt zaudēto un finišēt priekšā. Nav ne jausmas, cik tieši punktus esmu aizmugurē, taču atšķirība ir daudz par lielu un varu redzēt, kā čempionāts slīd prom. Pagaidām ir diezgan smagi, taču nav šaubu, ka atgūšu cīņassparu un mēģināšu atkal nākamajā sacīkstē.”

Nākamais Formula 1 posms noritēs Beļģijā, Spa trasē, 30. augustā.