Pēc garām debatēm visas desmit F1 komandas parakstījušas jauno Konkordes līgumu, kas satur informāciju par čempionāta ienākumu sadali. Līgums noslēgts uz pieciem gadiem.

Ilgāku laiku medijos izskanēja informācija, ka “Mercedes” komanda nav gatava piekrist jaunajiem noteikumiem, kas ir loģisks solis no čempionāta dominējošākās komandas, ja jaunā Konkordes līguma pamatideja ir balstīta uz vienlīdzīgāku ienākumu sadali starp vienībām, tādā veidā vairāk palīdzot peletona lejasgala vienībām.

“McLaren” bija pirmā komanda, kas vakardien parakstīja jauno līgumu. Drīz vien viņiem sekoja vēl divas no senākajām komandām – “Ferrari” un “Williams”, taču šodien tika savākti arī atlikušo septiņu komandu paraksti. Tas nozīmē, ka neviena komanda šobrīd neplāno pamest čempionātu, neraugoties uz Covid-19 pandēmijas radīto finansiālo triecienu.

“F1LV

Konkordes līguma nosacījumi plašākai publikai netiek izpausti. Līdz šim galveno augsni diskusijām par negodīgu sadalījumu veicināja lielie bonusi, ko saņēma čempionāta lielākās un panākumiem bagātākās komandas, kā rezultātā “Ferrari” nereti tika pie lielākā finansiālā atbalsta, pat neuzvarot čempionātā. Šādus nosacījumus itāļu komanda spēja panākt, pateicoties milzīgai fanu piesaistei, kuri bez “Ferrari” līdzdalības nesekotu līdzi F1 aktualitātēm un neienestu līdzekļus čempionāta kopējā naudas makā.

Šī ir pirmā reize, kad Konkordes līguma pārrunas veica jaunie investori “Liberty Media”, kuri 2016. gadā iegādājās čempionāta komerciālās tiesības no “CVC Capital Partners”. Jaunais Konkordes līgums būs spēkā līdz 2025. gada beigām.

Tā kā naudas un varas jautājumos katrai pusei allaž bijusi ļoti izteikta vēlme iegūt kontroli, tad komandu asociāciju kašķi ar Starptautisko Automobiļu federāciju un čempionāta investoriem 1980-to gadu sākumā un 2000-to gadu beigās radīja ļoti nestabilu politisko situāciju, kā rezultātā vairākas komandas ir draudējušas ar čempiona’ta pamešanu.

Šis ir astotais Konkordes līgums F1 vēsturē. Pirmais tika parakstīts 1981. gadā.