Turcijas Grand Prix organizatori paziņojuši, ka novembra vidū gaidāmajās sacīkstēs plānots uzņemt 100 tūkstošus skatītāju, neraugoties uz Covid-19 pandēmijas izraisītajiem ierobežojumiem.

Sacīkstes Stambulā pēdējoreiz notika 2011. gadā, taču jau tad tribīnes bija pustukšas. Sacensību galvenais rīkotājs Vurals Aks uzsver, ka trase atrodas klajā laukā un 100 tūkstoši skatītāju aizpildītu tikai pusi no teorētiski iespējamās kapacitātes. Aks gan neizslēdz iespējamību rīkot sacīkstes arī aiz slēgtām durvīm, ja situācija Turcijā pasliktināsies.

Covid-19 inficēto personu skaits pa dienām Turcijā
Grafiks: worldometers.info

Mums ir jābūt gataviem uz visu. Ja slimība pasliktinās, salīdzinot ar šodienu, varam rīkot posmu bez skatītājiem. Tai pat laikā apzināmies trases ietilpību. Aptuveni 220 tūkstoši skatītāju varētu atvērtos laukumos vērot sacensības klātienē. Šobrīd, drošības apsvērumu dēļ slēdzot dažus sektorus, aptuveni 100 tūkstoši skatītāju varētu vērot sacīkstes, ievērojot sociālo distancēšanos,” norāda Aks.

“F1LV

Lai gan Turcijas GP organizatoriem ir visas iespējas izstrādāt savu plānu, Formula 1 čempionāta organizatoriem ir tiesības neakceptēt plānu un izstrādāt savas prasības.

Organizatori norāda, ka viņu prioritāte ir noorganizēt maksimāli kvalitatīvu pasākumu, nevis domāt tikai par peļņu, tādēļ lētākās biļetes uz vienu dienu būs pieejamas par 30 turku lirām (mazliet virs 3 EUR), kas nozīmē, ka nedēļas nogales biļetes cena būs ekvivalenta aptuveni 10 EUR. Tirdzniecība tiks uzsākta nākamnedēļ.

Turcijas posma atgriešanās kalendārā tika oficiāli apstiprināta tikai pagājušajā nedēļā un šis kļūs par pēdējo posmu pirms sezonas noslēguma Tuvajos Austrumos.