Ļoti neierastā Itālijas GP visi trīs ātrākie braucēji uz goda pjedestāla kāpa tikai otro reizi karjerā, tomēr ne visi līdz galam bija apmierināti ar rezultātiem.

Tas ir neticami. Šī bija tik traka sacīkste. Mēs izmantojām sarkano karogu fāzi. Mašīna te bija ātra, taču arī aizmugurē esošie konkurenti bija spēcīgi. Pēdējo 18 mēnešu laikā esmu gājis cauri tik daudz kam. Pērn izcīnīju pirmo pjedestālu un es jau biju šokā. Tas tika gūts kopā ar “AlphaTauri” un tagad Moncā esmu izcīnījis pirmo uzvaru. Joprojām nespēju tam noticēt,” prieku neslēpj sacensību uzvarētājs Pjērs Gazlī.

Komanda ir paveikusi tik daudz manā labā. Viņi man sniedza pirmo iespēju F1, kā arī pirmo pjedestālu. Tagad šim sarakstam pievienojas arī pirmā uzvara. Godīgi sakot, tas ir traki. Esmu tik laimīgs. Nevaru vārdos izteikt, cik pateicīgs esmu visiem no “AlphaTauri” un “Honda”. Šī ir jaudas trase un mēs to uzvarējām, pieveicot visus “Mercedes”, “Ferrari” un “Renault” braucējus. Tiešām neticama diena.

“F1LV

Tikmēr Karloss Saincs bija ceļā uz otro vietu arī tad, ja trasē nevajadzētu sūtīt drošības mašīnu un viss noritētu mierīgā gulsnē. “Tas ir kas neticams. Esmu daļēji neapmierināts ar otro vietu, jo man šodien bija izdevība cīnīties par uzvaru. Mēs bijām ļoti, ļoti tuvu, bet normālā posmā es būtu otrais aiz Luisa, jo mums bija labs temps. Domāju, ka dabūjām, ko bijām pelnījuši. Kad Pjērs nonāca vadībā, nesapratu, kā tas varēja notikt. Domāju, ka mums nepaveicās ar drošības mašīnu. Pēc sarkanā karoga labi atkopāmies, tādēļ kopumā esmu priecīgs par otro vietu, jo bijām ļoti ātri visu nedēļas nogali un jutu, ka varam dominēt vidus ešalonā ļoti viegli.

Trešais finišēja “Racing Point” braucējs Lenss Strols, atkārtojot 2017. gada Azerbaidžānas posma panākumu. “Ir pagājuši pāris gadi kopš kāpu uz pjedestāla, tādēļ ir patīkami atgriezties pēc tik trakas sacīkstes. Esmu ļoti priecīgs par Pjēru. Viņš to tiešām bija pelnījis, jo veica lielisku startu un bija stabils visā sacīkšu garumā. Jūtos mazliet vīlies. Es biju tas, kurš varēja zaudēt, startējot no otrās vietas, taču man vispār nebija saķeres. Riteņi spolēja un visi brauca man garām. Pirmajos apļos man bija interesanta cīņa ar Karlosu. Tiku viņam garām pa ārmalu, bet viņš atguva pozīciju pirmajā pagriezienā. Pēc visas šīs cīņas esmu priecīgs finišēt trešajā vietā. Izlaidām uzvaru no rokām, bet arī trešā vieta ir panākums.”