Foto: Red Bull Content Pool

Neticamu uzvaru Itālijas Grand Prix izcīņā izcīnīja Pjērs Gazlī, izmantojot veiksmīgu nonākšanu vadošajās pozīcijās pēc haotiskas drošības mašīnas fāzes un tai sekojošas Šarla Leklēra avārijas.

Sacensību startā Hamiltons nosargāja vadību, bet viņa komandas biedram Botasam pirmais aplis bija pagalam neveiksmīgs – startā Saincs tika garām somu braucējam, bet pāris pagriezienus vēlāk uz trešo vietu pakāpās Noriss. Cīņas rezultātā Botass zaudēja līkuma izejas ātrumu, piekāpās arī Peresam, pieļāva vēl vienu kļūdu un ‘Ascari’ pagriezienos jau iebrauca sestajā pozīcijā arī aiz Rikjardo.

Tālāk aizmugurē neveiksmīgs starts padevās “Red Bull” komandai – Verstapens atkrita uz septīto vietu un pirmā apļa beigās pazaudēja pozīciju arī Strolam, ko gan atguva apli vēlāk, kamēr Albons piedzīvoja kontaktu ar Gazlī un noslīdēja līdz 15. vietai pēc izbraukšanas ārpus trases.

“F1LV

“Ferrari” braucēji Leklērs un Fetels startā saglabāja 13. un 17. pozīciju, taču Fetels kļuva par pirmo braucēju, kurš izstājies no Itālijas GP pēc bremžu defekta. Sebam izdevās tikt līdz boksiem, neizraisot dzeltenā karoga fāzi. 20. aplī malā nopbrauca arī pēdējā vietā esošais “Haas” braucējs Kevins Magnusens. Trasē tika sūtīta drošības mašīna.

Hamiltons un Džiovinaci devās boksos, taču Magnusena mašīna atradās tuvu boksu celiņam un ieeja boksos tobrīd bija slēgta. Pārējie braucēji, izņemot Strolu boksos devās, kad tas tika atļauts. Braucēji, kuri savu pitstopu veica pirms drošības mašīnas fāzes, kļuva par pamatīgiem ieguvējiem.

Sacīkstēm atsākoties, Hamiltons bija līderis, Strols bez pitstopa pakāpās uz otro vietu, bet Saincs un Noriss nonāca aiz Gazlī, Džiovinaci, Raikonena, Leklēra un Latifi. Restartā uzmanības centrā bija Leklērs, taisnes laikā apdzenot abus “Alfa Romeo” braucējus, taču apļa beigās Leklērs ‘Parabolica’ līkumā piedzīvoja smagu avāriju un sacīkstes tika apturētas.

Hamiltons un Džiovinaci saņēma 10 sekunžu Stop & Go sodus par saviem nelaikā veiktajiem pitstopiem, taču galvenais ieguvējs no sarkano karogu fāzes bija Strols, kurš šādā veidā ieguva bezmaksas iespēju tikt pie jauna riepu komplekta. Sacīkstes atsākās no stāvoša starta šādā secībā: Hamiltons, Strols, Gazlī, Raikonens, Džiovinaci, Saincs, Noriss, Botass.

Restartā Hamiltons nosargāja vadību, bet jau pirmā apļa beigās devās boksos izciest sodu. Strols zaudēja pozīcijas jaunajam līderim Gazlī, kā arī Raikonenam un Džiovinaci. Kļūda bremzēšanā lika izbraukt ārpus trases un uz brīdi zaudēt pozīciju arī Saincam. Abi piloti vēl divreiz apmainījās pozīcijām, taču pēc Džiovinaci soda izciešanas Saincs nonāca trešajā vietā aiz Gazlī un Raikonena.

“Red Bull” jau tā neveiksmīgo nedēļas nogali pasliktināja Maksa Verstapena došanās boksos, lai izstātos no Itālijas GP izcīņas dzinēja problēmu dēļ.

20 apļus pirms finiša Saincs ieguva vēl vienu pozīciju, apdzenot vecmeistaru Raikonenu. Drīz vien Raikonenam nācās atzīt arī Strola, Norisa un Botasa pārākumu. “Mercedes” braucējiem gan klājās ļoti smagi ar izlietā sasmelšanu. Mašīnu ķēdes vājais posms ir dzesēšanas sistēma, līdz ar to siltā laikā, braucot konkurentiem aizmugurē Botasa un Hamiltona “Mercedes” pārkarsa un apdzīšanas neritēja tik gludi.

Pēdējos apļos Saincs centās noķert Gazlī, taču nespēja apdzīt “AlphaTauri” braucēju. Francūzis šogad vēl ne reizi nebija finišējis labāko sešiniekā, taču Moncā finiša līniju šķērsoja pirmais. Trijnieku noslēdza Strols, līdz ar to visi trīs ātrākie braucēji tika pie pirmā pjedestāla šosezon.

Luiss Hamiltons spēja pakāpties līdz septītajai vietai un finišēja divas vietas aiz komandas biedra Valteri Botasa.

Itālijas Grand Prix rezultāti

V.BraucējsKomandaDzinējsRezultātsPunkti
1Pjērs GazlīAlphaTauriHonda53 apļi25
2Karloss SaincsMcLarenRenault0.41518
3Lenss StrolsRacing PointMercedes3.35815
4Lando NorissMcLarenRenault6.00012
5Valteri BotassMercedesMercedes7.10810
6Daniels RikjardoRenaultRenault8.3918
7Luiss HamiltonsMercedesMercedes17.2457
8Estebans OkonsRenaultRenault18.6914
9Daņila KvjatsAlphaTauriHonda22.2082
10Serhio PeressRacing PointMercedes23.2241
11Nikolā LatifiWilliamsMercedes32.876
12Romēns GrožānsHaasFerrari35.164
13Kimi RaikonensAlfa RomeoFerrari36.312
14Džordžs RaselsWilliamsMercedes36.593
15Aleksandrs AlbonsRed BullHonda37.533
16Antonio DžiovinaciAlfa RomeoFerrari55.199
nfMakss VerstapensRed BullHonda23 apļi
nfŠarls LeklerksFerrariFerrari30 apļi
nfKevins MagnusensHaasFerrari36 apļi
nfSebastians FetelsFerrariFerrari47 apļi