Viens no leģendārākajiem zīmoliem F1 vēsturē “Renault” kārtējoreiz pazudīs no čempionāta aprites, jo kompānijas vadība nolēmusi pārsaukt savu komandu par “Alpine”.

Komanda, kuras sastāvā nākamgad brauks Fernando Alonso un Estebans Okons no 2021. gada oficiāli sauksies “Alpine F1 team”, izmantojot koncerna paspārnē esošo zīmolu, kas tiek aktīvi izmantots izturības sacīkstēs. Šīs pārmaiņas sekojušas pēc izmaiņām “Renault” vadībā pēc tam, kad par kompānijas izpilddirektoru kļuva Luka de Meo.

Sagaidāms, ka formulu dizainā daudz vairāk tiks izmantota “Alpine” un Francijai raksturīgā zilā krāsa, taču komandas iekšienē lielu pārmaiņu nenotiks un šāds solis veikts mārketinga nolūkos.

“F1LV

“Alpine” kļūs par trešo komandu gada laikā, kas mainījusi savu nosaukumu, sekojot “AlphaTauri” un “Aston Martin” piemēram. “AlphaTauri” agrāk bija pazīstama kā “Toro Rosso”, bet “Aston Martin” nosaukums nākamgad tiks izmantots tagadējai “Racing Point” vienībai.

“Alpine” būs vienīgā Formula 1 komanda, kas nākamgad izmantos “Renault” dzinējus pēc “McLaren” lēmuma sadarboties ar “Mercedes”.