Fantastisku nedēļas nogali Igaunijā aizvadījis liepājnieks Mārtiņš Sesks un viņa stūrmanis Renārs Francis, pirmoreiz karjerā izcīnot uzvaru pasaules junioru čempionāta posmā.

Jau pirmajā ātrumposmā Sesks sasniedza trešo labāko rezultātu junioru ieskaitē un saglabāja vietu Top 3 visa rallija ietvaros, pārņemot vadību kopējā ieskaitē trīs ātrumposmus pirms finiša. Sesks visa rallija garumā brauca ļoti prātīgi un izvairījās no lielām kļūdām, ko nevar teikt par viņa konkurentiem.

Zviedrijas rallija uzvarētājs Toms Kristensons sabojāja mašīnu pēc sāpīgas piezemēšanās pēc tramplīna, bet ‘Rally Liepāja’ junioru ieskaites uzvarētājs Kens Torns izstājās no cīņas par uzvaru sestdienā ar divām mīkstām riepām. Dienas beigās Sesks atradās otrajā vietā aiz mājinieka Roberta Virvesa. Arī Virvess tika pie mīkstas riepas, nododot vadības grožus Seska rokās.

Mārtiņš saglabāja mieru un nosargāja pirmo vietu. Par viņa tuvāko sekotāju kļuva soms Sami Pajari, finišējot 14,7 sekundes aiz Seska, bet Virvess noslēdza Top 3, atpaliekot 37,8 sekundes.

Uzvara ļāva Seskam pārņemt vadību arī čempionāta kopvērtējumā. Covid-19 pandēmijas rezultātā kalendārs piedzīvojis vairākas izmaiņas, samazinot posmu skaitu junioru ieskaitē līdz trim. Čempiona titula ieguvējs no 8. līdz 11. oktobrim tiks noskaidrots Sardīnijā.

Kopējā ieskaitē nepārspēts palika pagājušās sezonas čempions Ots Tanaks. Savā mājas posmā Tanaks triumfēja ar 22 sekunžu pārsvaru pār “Hyundai” komandas biedru Kregu Brīnu, bet četras sekundes aiz Brīna trešo vietu izcīnīja Sebastians Ožjē. Aizlauzts ritenis liedza par Top 3 pacīnīties atlikušajai “Hyundai” ekipāžai ar Tjerī Noivilu pie stūres.

RC2 mašīnu ieskaitē ātrākais izrādījās Latvijā karjeru uzsākušais Olivers Solbergs, pārspējot ‘Rally Liepāja’ otrās vietas ieguvēju Madu OStbergu par 38 sekundēm. Ostbergs izcīnīja uzvaru WRC2 ieskaitē.

Šis bija 600. posms WRC vēsturē un pirmais pēc Covid-19 izraisītā piespiedu pārtraukuma.