Latvijas autosporta līdzjutējiem 19. un 20. septembrī CSDD Biķernieku trasē Neste World RX of Rīga ietvaros būs iespēja vērot Jāņa Baumaņa debiju šogad izveidotā elektroautomašīnu čempionātā Projekt E, kur latviešu sportists pārstāvēs “Ferratum” komandu ar “Ford Fiesta” automašīnu.

2020. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonu Jānis Baumanis sākotnēji plānoja aizvadīt “KYB Team JC” sastāvā, taču Covid-19 pandēmijas seku rezultātā sponsoriem nācās veikt izmaiņas savos finansējumu plānos, kā rezultātā Zviedrijas un Somijas posmos Baumaņa vietu ieņēma 2016. gada pasaules rallijkrosa čempions Matiass Ekstroms. Pēc spožiem panākumiem pirmajos posmos, paredzams, ka zviedru sportists turpinās cīņu par titulu arī Rīgā notiekošajā dubultposmā nākmajā nedēļas nogalē.

Pateicoties ļoti produktīvai sadarbībai iepriekšējā sezonā, Jānis Baumanis atkal apvienos spēkus ar “Ferratum” un Neste World RX of Rīga piedalīsies Projekt E čempionāta sacensībās, izmēģinot savus spēkus elektroautomašīnu konkurencē, kas straujiem soļiem rallijkrosā sāk aizvietot ierastās automašīnas ar iekšdedzes dzinēju.

“Viss šis nāca ļoti negaidīti…”

Viss šis nāca ļoti negaidīti. Protams, piekritu “Ferratum” piedāvājumam Rīgās posmā startēt ar viņu automašīnu Projekt E klasē. Mums izveidojās lieliska sadarbība 2019.gadā. Abas puses bija ļoti apmierinātas, tādēļ šāds sadarbības turpinājums ir loģisks. Esmu ļoti priecīgs par šo izdevību, jo ļoti vēlējos izmēģināt spēkus tieši ar elektromašīnu, kurai ir paredzama liela nākotne autosportā, jo Rallijkross varētu būt pati pateicīgākā E – autosporta disciplīna,” par gaidāmo dalību sacensībās komentē Jānis Baumanis.

Ar E- Projekt mašīnu iepriekš esmu braucis salīdzinoši nedaudz – pāris reizes Austrijā, kā arī pagājušogad Biķernieku trasē pēc pasaules čempionāta posma Rīgā. Pirmie iespaidi bija ļoti pozitīvi. Mašīna ir ļoti ātra un braukšanas ziņā tā nedaudz atšķiras no ierastajām Supercars automašīnām. Tomēr jāsaprot, ka dēļ papildus svara šiem auto dinamika nav pielīdzināma Supercar mašīnām, bet tas jau ir tikai laika jautājums līdz baterijas kļūs vieglākas. Ļoti gaidu nākamās nedēļas sestdienu, kad varēšu sēsties pie stūres un atkal izmēģināt šo automašīnu, atgriežoties trasē pēc ilgā pārtraukuma.”

Projekt E čempionātā šosezon paredzēts aizvadīt četrus posmus. Sezonas atklāšanas posmā Zviedrijā uzvaras Laurus plūca amerikānis Kens Bloks. Neste World of Rīga laikā risināsies otrais posms, kam rudens beigās sekos Beļģijā un Vācijā. Čempionātā tiek izmantotas “STARD” izstrādātās 450 kW jaudīgās pilnpiedziņas automašīnas ar trim motoriem.

Pirms Rīgas būs sacensības Igaunijā

Lai labāk sagatavotos sacensībām Biķeniekos, Jānis Baumanis ir piekritis startēt autokrosa sacensībās Igaunijā savas bijušās “Reinsalu Team” komandas sastāvā. Interesanti, ka iepriekš šīs komandas sastāvā startējuši arī tādi piloti kā Andreass Bakerūds un Marko Martins.

Šajā nedēļā vienlaicīgi divi telfona zvani izjauca manu nu jau ierasto dienas režīmu,” skaidroja Jānis Baumanis. “Pirmais bija uzaicinājmums no Ferrattum, bet neilgi pēc tam sekoja piedāvājums no maniem Igaunijas draugiem “Reinsalu team” izmēģināt viņu auto šī nedeļas Igaunijas čempionāta RX posmā. Samērā nesen, tas laikam bija pirms WRX Zviedrijas posma, kad “Reinsalu” uzzināja ka nebraukšu Pasules čempionātā Zviedrijā un Somijā, man piedāvāja atkal pievienoties “Reinsalu” komandai, ar kuru 2015.gadā izcīnījām Igaunijas čempina titulu SuperCar klasē un norunājām, ka tas būtu intereasnti palīdzēt testēt viņu jauno auto. Tagad tiku uzaicināts veikt testu sesiju un sestdien ar to pašu auto piedalīšos Igaunijas RX posmā, lai izmēģinātu spēku samērus ar citiem konkurentiem.”