Pēc portāla ‘motorsport.com’ rīcībā esošās informācijas, nesen parakstītajā F1 Konkordes līgumā iekļauts punkts, kas paredz pamatīgus tēriņus potenciālajām jaunpienācēju komandām.

Līdz šim čempionāta kopējos ienākumus savā starpā sadalīja 10 labākās komandas pēc konstruktoru kausa, taču jaunie noteikumi paredz līdzekļu sadalījumu starp visām vienībām, ja to skaits pieaugs par vienu vai divām.

Tā rezultātā, lai pasargātu pašreiz čempionātā startējošo komandu vērtību un izvairītos no īslaicīgiem projektiem, kuru vienīgais mērķis ir ātra peļņa, līgumā iekļauts punkts, kas paredz 20 miljonu USD maksājumu katrai čempionātā startējošajai vienībai no jaunpienācēju puses.

“F1LV

Šī punkta iekļaušana līgumā faktiski izslēdz iespēju papildināt čempionātu ar jaunām vienībām, kas nav būvētas uz esošo kopmandu bāzes. Gadījumā, ja ‘Dorilton Capital’ nolemj pārsaukt “Williams” komandu, viņiem nebūs jāmaksā šī summa, jo tā turpinās startēt ar licenci, kas sākotnēji tika izsniegta “Williams” komandai.

Iespējams, tieši šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ vienības tik ātri atrada kopsaucēju diskusijās par naudas sadalījumu, jo potenciālajiem investoriem daudz pievilcīgāka liksies ideja nopirkt kādu grūtībās nonākušu komandu, nevis izveidot jaunu vienību, kā to izvēlējās, piemēram, “Haas” komanda.