Aizraujošā cīņā par Formula 3 titulu šodien Mudžello trasē virsroku guva “Prema” komandas braucējs Oskars Piastri no Austrālijas.

Pēc 16 aizraujošām sacīkstēm uz Formula 3 sezonas noslēdzošo posmu Mudžello trasē matemātiskas izredzes uz titulu saglabāja seši braucēji, tomēr “Prema” piloti Oskars Piastri un Logans Sardžents bija iekrājuši handikapu un viss liecināja, ka viņi titulu sadalīs savā starpā.

Piastri izredzes pasliktinājās pēc kvalifikācijas. Sardžents tajā ieguva otro vietu, bet Piastri palika 11. vietā. Abi iepriekšējā posmā tika pie sodiem, līdz ar to sacīkstes uzsāka attiecīgi no 5. un 16. pozīcijas.

Pirmā brauciena sākumā par vadību cīnījās Lirims Sendeli un Džeiks Hjūzs, taču beigās abus panāca trešā “Prema” mašīna ar Frederiku Vesti pie stūres. Dānis apsteidza abus priekšā esošos pilotus un izcīnīja uzvaru. Trešo vietu aiz Hjūza izcīnīja 17 gadus vecais francūzis Teo Poršērs, Sardžents finišēja sestais, bet Piastri pēc vāja starta palika 11. vietā – vienu pozīciju aiz punktiem un pirmās starta pozīcijas svētdienas sacīkstēm.

Uz pēdējo braucienu kandidātu loks uz titulu tika atsijāts līdz trim – Piastri un Sardžentam bija vienāds punktu un uzvaru skaits, taču Piastri atradās priekšā, pateicoties vairāk otrajām vietām. Poršērs atradās 8 punktus tālāk aizmugurē.

Sardženta sapnis par titulu beidzās jau pirmajā aplī, kad Sebastians Fernandess veica agresīvu manevru, izraisot kontaktu starp Sardžentu un Sendeli. Amerikāņu braucējs palika grants drošības joslā un izstājās no sacensībām. Sacīkstēm atsākoties, Poršērs tika garām Piastri un izskatījās ievērojami ātrāks. Pēdējos apļos Poršērs pakāpās uz trešo vietu aiz Lovsona un Bekmana, taču ar to nebija pietiekami – viņam vajadzētu vēl 2 punktus, kas pienākas par ātrāko apli, lai izcībītu titulu. Šie punkti tika pirmā brauciena uzvarētājam Vesti, kamēr Piastri pāris metrus pirms finiša līnijas apdzina Fernandesu un pakāpās uz septīto vietu.

Neraugoties uz to, ka sezonas laikā Piastri uzvarēja tikai divās no 18 sacīkstēm, Marka Vēbera menedžētais braucējs kļuva par 2020. gada FIA Formula 3 čempionu ar 164 punktiem. “ART” pārstāvis Poršērs kopvērtējumā pakāpās uz otro vietu (161 punkts), apsteidzot Piastri komandas biedrus Sardžentu (160 punkti) un Vesti (146,5 punkti), kurš kā vienīgais šogad uzvarēja 3 reizes.

Piastri ir viens no “Renault” jauno braucēju akadēmijas biedriem. Šai sistēmā atrodas arī F2 spīdekļi Kristians Lundgārds un Guanju Žou. Tikmēr sadarbībai ar “Prema” komandu loģisks turpinājums būtu pārcelšanās uz F2, kur šobrīd brauc Miks Šūmahers un Roberts Švarcmans. Abi cīnās par titulu un ir nonākuši arī F1 redzeslokā jau uz nākamo gadu.

Mudžello posma rezultāti

Čempionāta kopvērtējums