Vēsturisku sasniegumu šodien Mudžello trasē paveica igaunis Juri Vips, kļūstot par pirmo autosportistu no Baltijas valstīm, kurš kāpis uz goda pjedestāla FIA Formula 2 čempionāta sacīkstēs.

Pirmajā braucienā lielāko daļu sacīkšu distances vadībā atradās pole position ieguvējs Kristians Lundgārds no Dānijas. Kā vairums vadošo braucēju, Lundgārds pēc pitstopa tika pie cietāka riepu sastāva, kas neļauj apli veikt tik ātri kā mīkstā sastāva “Pirelli” ražojumi.

Par pavērsiena punktu kļuva Džuliano Alezī nobraukšana malā. Trasē devās drošības mašīna. Sacīkstēm atsākoties, priekšrocības bija braucējiem ar svaigām mīkstā sastāva riepām. Lundgārds noturēja vadību pār Giotto, kamēr cīņā par trešo vietu Tiktums un Cunoda piedzīvoja sadursmi. Turpat aizmugurē trasi nesadalīja arī Miks Šūmahers, Guanju Žou un Džeks Eitkenss. Žou cerības uz uzvaru ar alternatīvu stratēģiju tika sadragātas.

“F1LV

Haosa rezultātā uz trešo vietu pacēlās Ņikita Mazepins. Ar mīkstajām riepām viņš apdzina priekšā esošos braucējus un izcīnīja uzvaru, startēdams no 16. pozīcijas. “Hitech” komanda guva dubultuzvaru, pateicoties Giotto otrajai vietai, bet Lundgārds pēdējos apļos atkrita līdz sestajai vietai.

Grafiks: FIA

Dānis svētdien revanšējās ar ļoti pārliecinošu uzvaru. No trešās starta pozīcijas “ART” braucējs apdzina Markelovu un Vipu, iekrāja 2 sekunžu handikapu jau pirmajā aplī un visa brauciena laikā pārliecinoši turpināja palielināt pārsvaru.

Igaunis Vips savā trešajā F2 posmā ar “DAMS” komandu startā no otrās vietas atkrita līdz ceturtajai, piekāpjoties arī Luī Deletrazam. Kontakts ar Markelovu ļāva cīņā iesaistīties Šūmaheram, taču Vips prata noturēt Miku sev aizmugurē un vēlāk arī pakāpties uz trešo vietu, izcīnot savu pirmo F2 pjedestālu. Nevienam Baltijas valstu braucējam Formula 2 (GP2 vai F3000) sacīkstēs labāko trijniekā vēl nebija izdevies tikt (2008. gadā Haralds Šlēgelmilhs finišēja piektais GP2 Asia sacīkstēs).

Šūmahers finišēja ceturtais, noturot Guanju Žou sev aizmugurē. Ķīnietis sacīkstes sāka no 20. pozīcijas. Pamatīgu drāmu dienu pēc dubultuzvaras sarīkoja “Hitech” braucēji. Cīņā par piekto vietu Ņikita Mazepins uztriecās Luka Giotto spēkratam. Itālis izstājās uzreiz, bet Mazepins veica pitstopu, saņēma sodu un palika bez punktiem.

Grafiks: FIA

Šosezon atlikuši vēl trīs posmi, taču situācija čempionāta kopvērtējumā joprojām ir ļoti spraiga. Neraugoties uz palikšanu bez pjedestāliem šai nedēļas nogalē, vadību pārņēmis Miks Šūmahers (161 punkts). Viņam seko Kaulms Ailots (153), Kristians Lundgārds (145), Roberts Švarcmans (140) un Ņikita Mazepins (127).