“Racing Point” komandas vadītājs Otmars Safnauers komentējis Lensa Strola veselības stāvokli, norādot uz gripai līdzīgiem simptomiem.

Viņš nejutās labi jau kopš Krievijas posma. Šķiet, ka viņš ir saaukstējies. Pirmkārt nodomājām, ka vajadzētu veikt vīrusa testu. To veicām vairākkārt, ieskaitot pirmssacensību pārbaudes. Kopumā atnākuši trīs vai četri negatīvi rezultāti. Viņam nav klasisko Covid-19 simptomu, bet gan vienkārši slikta pašsajūta,” norāda Safnauers.

Pagājušonakt sākās vēdera problēmas, līdz ar to viņš visu laiku pavada tualetē. Viņš stāstīja, ka pazaudējis ļoti daudz šķidrumu un nebūtu spējīgs pavadīt tik ilgu laiku ārpus tualetes, lai sēstos pie mašīnas stūres. Nezinu, ko viņš ēda, vai tas vienkārši ir vēdera niķis. Viņš man pastāstīja, ka nav gatavs braukt. Drīz sekos divi posmi divās nedēļās, tādēļ labāk atpūsties un sagatavoties tiem.

“F1LV

Safnauers norādīja, ka gala lēmums atsaukt Strola dalību tika kopīgi pieņemts pusstundu pirms treniņbraucienu sākuma, tādēļ komandai nebija laika sagatavot Hulkenbergu laicīgāk kā vien uz kvalifikāciju. Ja nebūtu iespējams pagūt iesēdināt mašīnā Hulkenbergu, Strola vieta tiktu otram “Mercedes” sistēmas rezervistam Stofelam Vandūrnam, kurš atrodas Nirburgringā un šonedēļ ir veicis Covid-19 testu, taču tad nāktos piemērīt sēdekli un pedāļus, kas Hulkenberga gadījumā nav nepieciešams, pateicoties viņa dalībai Silverstonā.

Tikmēr pats Hulkenbergs norāda, ka šis izsaukums bija vēl trakāks par iepriekšējo. “Es sēdēju kopā ar draugu un dzēru kafiju, kad pl. 11:00 redzu, ka man zvana Otmars. Viņs teica, lai fiksi dodos šurp, jo esmu komandai vajadzīgs. Iekāpu mašīnā un devos ceļā,” stāsta Hulkenbergs. “Atrados Ķelnē, kas ir aptuveni stundas brauciena attālumā. Jebkurā gadījumā būtu devies uz trasi pēcpusdienā, lai veidotu sižetu priekš “RTL” kanāla rītdienai.

Tā kā Hulkenbergam vispār nebija laiks pielāgoties un veikt izmēģinājumus, tad uz īpaši augstiem rezultātiem cerēt būtu muļķīgi. Savā ātrākajā aplī Hulkenbergs Nirburgringas trasi izbrauca nepilnu sekundi lēnāk par komandas biedru Serhio Peresu. Meksikānis iekļuva otrajā kārtā ar 10. rezultātu, kamēr Hulkenbergs mājas posmā palika pēdējā vietā 0,2 sekundes aiz tuvākā sāncenša Kimi Raikonena.