Valteri Botass uzrā’dija ātrāko apļa laiku Eifela Grand Prix vienīgajos treniņbraucienos, taču šoreiz uzmanības centrā nokļuva “Racing Point” komanda, kurai jau atkal jācīnas ar braucēju veselības likstām.

Tā kā vakardien miglas dēļ medicīnas helikopters nevarēja pacelties gaisā, līdz ar to piektdienas treniņbraucienus nācās atcelt, tad līdz šī rīta notikumiem tika izstrādāts B plāns, paredzot īpašu pacelšanās vietu no Eifela kalniem, kur cietušo personu nogādātu ar medicīnas auto.

Laimīgā kārtā, migla šorīt bija pazudusi un treniņbraucieni dzestros apstākļos varēja notikt. Tā kā sportistiem ir dota tikai 1 stunda trasē pirms kvalifikācijas braucieniem, tad visi braucēji izņemot Lensu Strolu centās izmantot šo periodu pēc iespējas efektīvāk.

“F1LV

Veselības problēmas liedza Strolam piedalīties vienīgajos treniņbraucienos. Šobrīd nav zināms, vai Strols varēs piedalīties kvalifikācijā. “Racing Point” komanda ir gatava atkal izmantot Niko Hulkenberga pakalpojumus, taču pamatīgu apgrūtinājumu rada laika trūkums Covid-19 testa veikšanai un rezultātu saņemšanai. Ja braucējs nepiedalās ne treniņos, ne kvalifikācijā, viņš nedrīkst stāties uz starta sacīkstēs, kā rezultātā “Racing Point” var palikt ar tikai vienu mašīnu šai nedēļas nogalē.

Saķeres trūkuma dēļ rezultāti sesijas laikā strauji uzlabojās, taču arī mašīnas novaldīšana nebija viegls uzdevums – Džordžs Rasels izslīdēja no trases pēdējā sektorā, taču prata nenoslāpēt mašīnu un turpināt darbu trasē. Vēlāk līdžigas problēmas piemeklēja arī otru “Williams” braucēju Nikolā Latifi.

Pēdējās minūtēs Luiss Hamiltons nespēja pārspēt komandas biedru Valteri Botasu, taču aiz abiem “Mercedes” braucējiem ierindojās Šarls Leklērs, priekšpēdējā aplī no Top 3 izstumjot Lando Norisu, pirms abi satikās pēdējā lidojošajā aplī un izbojāja viens otra apli jau pirmajos līkumos.

Sestdienas treniņi – Eifela Grand Prix