Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) uzsākusi atlases konkursu, lai atrastu jaunu īpašnieku pasaules rallijkrosa čempionātam pēc tam, kad kļuva skaidrs, ka līdzšinējie rīkotāji “IMG” sezonas izskaņā pametīs čempionātu.

FIA joprojām saglabā plānu 2022. gadā pasaules čempionātā pāriet no iekšdedzes dzinēju darbinātajām mašīnām uz elektromobiļiem, kurus redzējām arī Neste World RX of Rīga laikā Biķernieku trasē, kur otro vietu Projekt E čempionātā izcīnīja Jānis Baumanis.

Pēc Pasaules Motorsporta padomes sēdes pagājušajā nedēļā pieņemts lēmums pārsaukt rallijkrosa ieskaites. Jau nākamgad pasaules čempionāts Supercars spēkratiem sauksies RX1, elektrisko mašīnu sacensības būs pazīstamas kā RX1e, junioru ieskaite elektromobiļiem, kas aizstās līdzšinējo RX2 čempionātu, sauksies RX2e, bet Eiropas čempionāts priekšpiedziņas Super1600 mašīnām iegūs RX3 nosaukumu.

“F1LV

“IMG” ir darbojušies kā pasaules rallijkrosa čempionāta organizatori jau kopš tā radīšanas 2014. gadā. Ja FIA izdosies atrast jaunus organizatorus, tos gaidīs nopietns izaicinājums nodrošināt kvalitatīvu un laicīgu 2021. gada sezonas čempionātu, ņemot vērā, ka tā varētu sākties jau pēc pusgada.