Izcilajam Valentino Rosi šajā nedēļas nogalē nāksies atstāt savu sacīkšu ķiveri uz plauktiņa un pavadīt MotoGP Aragonas Grand Prix skatītāja lomā, jo itālim konstatētas pozitīvas Covid-19 analīzes.

Rosi kļuvis par pirmo aktīvo MotoGP braucēju, kuram konstatēts koronavīruss, lai gan pirms pāris nedēļām pozitīvas analīzes saņēma arī viens no Moto2 spožākajiem talantiem Horhe Martins.

Rosi norāda, ka darījis visu iespējamo, lai ievērotu sportistiem norādītās vadlīnijas un noteikumus, tomēr šorīt 41 gadu vecais Rosi pamodies ar sāpēm kaulos un nelielu drudzi. Ārsti uzreiz veikuši divus testus – pirmais, kura rezultātus varēja saņemt visai drīz, izrādījās negatīvs, taču pēcpusdienā atnāca otrā testa rezultāts ar pozitīvām vīrusa analīzēm.

“F1LV

Esmu vīlies, ka man nāksies izlaist sacīkstes Aragonā. Jutos optimistisks un pārliecināts, bet paredzu, ka arī otro Aragonas posmu man nāksies izlaist. Esmu noskumis un dusmīgs, jo tiešām ievēroju visus noteikumus. Lai gan otrdien veiktais tests bija negatīvs, kopš atbraukšanas no Lemānas esmu atradies pašizolācijā. Lai nu kā, savu situāciju mainīt nevaru. Sekošu medicīniskajiem padomiem un ceru uz drīzu atlabšanu,” stāsta Rosi.

Šogad startējot “Yamaha” rūpnīcas komandā Rosi vienu reizi kāpis uz pjedestāla un kopvērtējumā pēc izstāšanās pēdējos 3 posmos ierindojas 13. vietā ar 58 punktiem.

Kopš ienākšanas motošosejas pasaules čempionāta karaliskajā klasē šī būs tikai trešā reize Rosi karjerā, kad viņam nākas izlaist sacensības. 2010. gadā viņš izlaida četras sacīkstes pēc kritiena rezultātā lauztas kājas Mudžello trasē, bet 2017. gadā Rosi nepiedalījās sacīkstēs Misano trasē pēc motokrosā gūtajām traumām.