Formula 1 gatavojas ieviest pilotu algu griestus sākot no 2023.gada sezonas, kas būs nākamais solis izmaksu samazināšanas aktivitātēs.

Pagaidām vēl nav zināms precīzs algu griestu līmenis, tomēr tiek runāts par 30 miljoniem ASV dolāru, ko komandas sezonā varēs tērēt uz abiem pilotiem. Nevar aizmirst, ka ar nākamo gadu komandu budžeta griesti tiek samazināti līdz 145 miljoniem ASV dolāru, tomēr pilotu algas un trīs komandas apmaksātāko darbinieku algas neietilpst šajā limitā.

Līdz 2023.gada sezonas sākumam komandu budžeta griesti tiks samazināti līdz 135 miljomiem ASV dolāru – pie šāda kopsaucēja komandas nonāca šīs sezonas laikā, kad čempionāta norisi apdraudēja COVID-19 vīruss.

“F1LV

Pilotu algu griestu piedāvājumu pirmdien apsprieda F1 Komisijas sēdē un to atbalstīja visu komandu vadītāji, taču pirms tā ieviešanas tas vēl jāapstiprina Pasaules Motoru Sporta Padomes sēdē.

Ja šis noteikums tiks pieņemts, tad vadošajiem pilotiem, kā pēmēram Luisam Hamiltonam, būs jāsamierinās ar ievierojamu algas samazinājumu, jo šobrīd brits “Mercedes” komandā saņem ap 40 miljonus dolāru sezonā. Kamēr Valteri Botass jau ir pagarinājis līgumu ar “Mercedes” komandu, Hamiltons vēl nav licis parakstu uz līguma, bet ieriekšējais viņam beidzas šīs sezonas izskaņā.

Tāpat F1 Komisijas sēdē tika runāts par 2021.gada sezonas kalendāru, kurā šobrīd esot 23 sacīkstes un plānots jauns posms Sauda Arābijā.

1 KOMENTĀRS