Šodien noslēdzies nozīmīgs etaps DTM čempionātā – pēdējoreiz braucēji trasē cīnījās pēc ‘Super One’ tehniskajiem noteikumiem, jo jau nākamgad čempionātā tiks izmantotas GT3 automašīnas. Lielisku šovu sarīkoja abi titula kandidāti Renē Rasts un Niko Millers.

Renē Rasts uz pēdējo posmu ieradās ar 19 punktu handikapu pār Niko Milleru. Abi “Audi” braucēji Hokenheimas pirmajam braucienam kvalificējās pirmajā rindā un aizvadīja ļoti saistošu dueli, vairākkārt apsteidzot viens otru. Finiša līniju tomēr pirmais šķērsoja Millers, kamēr Rasts no viņa atpalika mazāk kā sekundi.

Otrajā braucienā Rastam pietiktu ar vietu pieciniekā, lai nodrošinātu titulu, taču vācietis bija gatavs iet uz maksimumu. Startēdams no pole position, viņš piekāpās Maikam Rokenfelleram, tomēr prata atgūt pozīciju, kamēr Millers pakāpās uz otro vietu. Šveicietis savu pitstopu veica trīs apļus agrāk un nonāca priekšā Rastam, kurš otrajā sacīkšu pusē bija ievērojami ātrāks. Rasts pārņēma vadību un finišēja 10 sekundes priekšā Milleram.

“F1LV

Līdz ar to sezonas kopvērtējumā Rasts izcīnīja 353 punktus, Millers palika otrais ar 330 punktiem, bet Robins Frinss ar 279 punktiem noslēdza labāko trijnieku. Ceturtais palika vēl viens “Audi” pārstāvis Rokenfellers, bet labākais “BMW” braucējs Timo Gloks sezonu noslēdza piektajā vietā.

Komandu ieskaitē Millera un Frinsa pārstāvētā “Abt Sportsline” vienība izcīnīja 609 punktus, pārliecinoši pieveicot otrās vietas ieguvējus “Team Rosberg”, kuri guva 451 punktu. Tiesa gan, pēdējā posmā Kekes Rosberga radītā vienība demonstrēja ļoti labu sniegumu jo Rasta panākumiem divas 3. vietas pievienoja vecmeistars Džeimijs Grīns.

Kopumā sezonas 18 posmos “Audi” braucēji izcīnīja 16 uzvaras, bet “BMW” pārstāvji tikai divas. Tikmēr ražotāju kopvērtējuma ieskaitē “Audi” braucēji guva vairāk punktus visos 18 posmos.

Pēc lieliskā pjedestāla pagājušajā posmā Zolderā, šīs sezonas debitants Roberts Kubica tika pie vēl četriem punktiem, pateicoties finišam 8. vietā pirmajā braucienā. Bijusī F1 zvaigzne sezonas kopvērtējumā tika pie 20 punktiem, kas ļāva izcīnīt 15. vietu. Tikpat punktu arī Fabio Šērera rēķinā, bet aiz viņiem palika tikai Benuā Trelujē, kurš piedalījās tikai vienā posmā. Kubica čempionātā startēja ar “Orlen” komandas sagatavoto “BMW M4 Turbo” automašīnu.

Šis bija trešais DTM tituls Renē Rasta karjerā. Savu pirmo pilno DTM sezonu viņš aizvadīja 2017. gadā, uzreiz kļūstot par čempionu. Neveiksmīgs starts 2018. gada sezonai lika samierināties ar vicečempiona godu, bet 2019. gadā Rasts atguva titulu, ko šogad nosargāja, izcīnot septiņas uzvaras, no kurām piecas tika gūtas pēdējos 3 posmos. Pirms tam Rasts trīs reizes kļuvis arī par Porsche Supercup čempionu, bet nākamsezon ar “Audi” komandu piedalīsies Formula E čempionātā.

Sacensību rezultāti

Čempionāta kopvērtējums