34 gadus vecais itāļu motociklists Andrea Doviciozo nākamsezon nestartēs MotoGP čempionātā, kā arī nepildīs testpilota pienākumus, ziņo portāls “motorsport.com”.

Jau pēc paziņojuma par šķiršanos no “Ducati” komandas, Doviciozo atzina, ka viņam neesot ‘B’ plāna, kamēr viņa menedžeris Simone Battistella jau toreiz neizslēdza iespēju, ka Dovi varētu izlaist vienu gadu.

Lai gan Doviciozo ir vedis pārrunas ar vairākiem ražotājiem par iespējamo testpilota lomu, tomēr sagaidāms, ka nākamo sezonu pašreizējais “Ducati” braucējs veltīs savam hobijam motokrosam, lai ar jaunu enerģiju atgrieztos MotoGP apritē 2022. gadā.  Neilgi pirms šī gada sezonas sākuma itāļu motociklists guva smagas traumas pēc kritiena tieši motokrosa sacensībās.

“F1LV

MotoGP klasē Doviciozo debitēja 2008. gadā un šai laikā izcīnīja 15 uzvaras, kā arī iepriekšējos trīs gadus bija Marka Markesa tuvākais sekotājs čempionāta kopvērtējumā. Šosezon Dovi ar 117 punktiem atrodas sestajā vietā, tomēr saglabā matemātiskas izredzes uz titulu.

Nākamgad “Ducati” rūpnīcas komandā startēs Džeks Millers un Frančesko Bagnaia, kamēr Doviciozo komandas biedrs Danilo Petruči pievienosies “KTM” nometnei.