Formula 1 ik pa laikam ienāk braucēji, kuru tēvi arī ir piedalījušies sacīkstēs. Izskatās, ka Alezī dinastija šo sapni nepiepildīs. “Ferrari” jauno braucēju akadēmija šķīrusies no F2 braucēja Džuliano Alezī, kura tēvs Žans pie sarkani krāsotās formulas stūres pavadīja piecus gadus no savas F1 karjeras. Alezī vecākais norāda, ka bez “Ferrari” atbalsta, viņiem pietrūkst līdzekļu finansējuma nodrošināšanai 2021. gadam, turklāt dēla karjeras apmaksāšanai Žans šķīries arī no sev piederošā “Ferrari F40”.

Tikmēr šī brīža “Ferrari” braucēja Šarla Leklēra jaunākais brālis Artūrs ir viens no galvenajiem kandidātiem uz vietu “Prema” Formula 3 komandas sastāvā. Artūrs Leklērs ir aizvadījis pēcsezonas testus un komandas vadītājs Renē Rosins apstiprina, ka Leklērs ir kandidātu sarakstā, turklāt viņš jau šobrīd startē “Prema” sastāvā cīņā par Eiropas reģionālā formulu čempionāta titulu. Leklērs jaunākais ir “Ferrari” jauno braucēju akadēmijas pārstāvis, bet “Prema” komanda regulāri sadarbojusies ar “Ferrari” – arī F2 šogad tās sastāvā brauc divi akadēmijas biedri – Miks Šūmahers un Roberts Švarcmans. Kopā ar Leklēru testos piedalījās arī “Red Bull” sistēmas braucējs Deniss Haugers, kuram arī prognozēta vieta “Prema” F3 vienības sastāvā. Šogad “Prema” triumfēja komandu ieskaitē.

“F1LV

Vairākos posmos Eiropas reģionālā formulu čempionātā Leklērs pacīkstējās ar igauni Juri Vipu, kura sezonu Japānā notiekošajā Super Formula čempionātā izjauca Covid-19 radītie ceļošanas ierobežojumi. Lai gan Vips ir veiksmīgi sasniedzis Japānu, “Mugen” komanda apstiprinājusi, ka arī atlikušajos posmos iespēja tiks dota viņa aizvietotājam Ukijo Sasaharam, kurš pirmajos trīs posmos punktus nav guvis. Komanda nav sniegusi publiskus paskaidrojumus, kādēļ izvēle veikta par labu japāņu braucējam. Vipa karjera šobrīd atrodas krustcelēs – Šons Gelaels sadziedējis traumas plāno atgriezties F2 čempionātā, kur Vips viņu aizvietoja, Eiropas reģionālā formulu čempionātā Vips ir izlaidis trīs no sešiem posmiem un par titulu necīnās, bet “AlphaTauri” komanda savam 2021. gada sastāvam nolūkojusi citu “Red Bull” sistēmas braucēju – Juki Cunodu.

Jāpiebilst, ka no nākamā gada tiks veiktas vairākas izmaiņas junioru kategoriju sacīkšu formāta veidošanā. Lai mazinātu izmaksas, gan Formula 2, gan Formula 3 čempionātos turpmāk sacīkšu nedēļas nogalē tiks aizvadītas trīs sacīkstes, nevis divas, kā tas bijis līdz šim, turklāt abi čempionāti nepārklāsies, ļaujot komandām, kas startē abos čempionātos ietaupīt uz darbinieku sastāvu. Formula 2 čempionātā tiks aizvadīti 8 posmi (24 sacīkstes), bet Formula 3 dosies uz septiņiem posmiem (21 sacīkste).