Ļoti izaicinošos apstākļos aizvadīti pēdējie treniņbraucieni pirms Formula 1 Turcijas Grand Prix kvalifikācijas. Tajos ātrāko apļa laiku uzrādīja Makss Verstapens, tomēr rezultātiem šoreiz liela nozīme nebija.

Vakardien treniņbraucienos trase pēc jaunā seguma uzliešanas bija ļoti slidena, kas izraisīja plašu kritikas vilni no vairākiem braucējiem ar Luisu Hamiltonu priekšgalā. Cerības, ka situācija uzlabosies, uz trases atstājot riepu gumiju, tika aizskalotas piektdienas vakarā, kad Stambulā nolija lietus. Organizatori nolēma pa nakti izlaist trasē ielas automašīnas, lai kaut nedaudz palīdzētu ar saķeres atjaunošanu.

Laikapstākļi turpināja spēlēt savu lomu un drēgnā sestdienas rītā, trases temperatūrai turoties zem 15 grādu robežas, situāciju vēlreiz pasliktināja lietus. Jau pirmajās minūtēs braucēji trasē devās ar pārejas laika riepām, sniedzot šovu, kas vairāk atgādināja driftu vai ralliju, nevis Formula 1 sacensības.

“F1LV

Karloss Saincs, Daņila Kvjats un Šarls Leklērs vairākas reizes izslīdēja no trases. Tajā nespēja noturēties arī Serhio Peress, Lando Noriss, Sebastians Fetels… Leklērs pat piedzīvoja sadursmi ar Estebanu Okonu, līkumā uztriecoties koši dzeltenajai “Renault” formulai.

Lietus pastiprinājās un braucējiem nācās izmantot slapjam laikam paredzētās zili marķētās riepas. Pusstundas laikā visi braucēji bija devušies trasē, taču Luiss Hamiltons un abi “Williams” braucēji nemaz neuzrādīja ieskaites apli, taču izmantot vēl vienu slapjā laika riepu sastāvu būtu neprāts, jo tās, visticamāk, būs nepieciešamas kvalifikācijā, tādēļ notikumi trasē norimās.

10 minūtes pirms sesijas beigām vairāki braucēji atkārtoti devās trasē, taču vismaz Antonio Džiovinaci gadījumā tā izrādījās kļūda – itālis izslīdēja un aizskāra trases barjeru. Ceļā atpakaļ uz boksiem Džiovinaci vēlreiz izslīdēja.

Rezultātu izteiksmē labāko trijniekā tika Makss Verstapens, Šarls Leklērs un Alekss Albons, kamēr ceturtais ātrākais braucējs Estebans Okons no Verstapena atpalika vairāk kā 5 sekundes.

Lietus paredzēts arī uz kvalifikācijas sākumu pl. 14:00 pēc Latvijas laika.