“Mercedes” komandai nav izdevies uzvarēt visās šīs sezonas kvalifikācijās. Tomēr tikai retais varēja iedomāties, ka šo pole position sēriju apturēs… Lenss Strols no “Racing Point”.

Pirmā sesija sākās lietainos apstākļos un komandām atšķīrās domas par to, vai izmantot zaļi marķētās vidēji slapjā laika riepas, vai zili marķētās ekstrēmi slapjā laika riepas. Lielu atšķirību starp abiem sastāviem rezultātos gan nevarēja minēt, turklāt vairāki braucēji izslīdēja, neatkarīgi no tā, kādas riepas tika izmantotas.

Valteri Botass uzrādīja ātrāko apļa laiku – 2 minūtes 4 sekundes, kas bija par divām sekundēm ātrāk par otrās vietas īpašnieku Estebanu Okonu. Botasa apļa laiks gan tika dzēsts trases robežu neievērošanas dēļ. Lietus pastiprinājās un 7 minūtes pirms Q1 sesijas beigām trasē tika izkārti sarkanie karogi un kvalifikācija tika pārtraukta. Labāko trijnieks tobrīd bija Okons, Botass, Strols, kamēr Leklērs, Grožāns, Gazlī un abi “Williams” braucēji atradās pēdējās piecās pozīcijās, kas liegtu iekļūt Q2, ja rezultāti pēdējās minūtēs nemainītos.

“F1LV

Pēc vairāk kā pusstundu ilgas pauzes beidzot tika dota zaļā gaisma atsākt sesiju. Braucēji atgriezās trasē ar slapjākā laika riepām. Apstākļi joprojām bija izaicinoši – Raikonens sagriezās uzreiz pēc izbraukšanas trasē, Leklērs veica pamatīgu ekskursiju pa drošības joslu pirmajā pagriezienā, bet Romēns Grožāns turpat izslīdēja un iestrēga grants joslā. Sesiju atkal nācās apturēt, lai novāktu Grožāna “Haas” formulu.

Pēdējās trīs minūtēs apstākļi bija ievērojami labāki un Verstapenam izdevās pārspēt Okonu par nepilnām 9 sekundēm. Konkurentiem neizdevās uzlabot savus rezultātus tik strauji – otrs ātrākais bija viņa komandas biedrs Alekss Albons, atpaliekot nepilnas 2 sekundes, bet trijnieku noslēdza Kimi Raikonens. Luiss Hamiltons pēc izbraukšanas no trases savu rezultātu neuzlaboja un palika tikai 14. vietā.

Q2 neiekļuva Kevins Magnusens, Daņila Kvjats, kurš sagriezās savā ieskaites aplī, Džordžs Rasels, kuram sacīkstes būs jāsāk no pēdējās pozīcijas jaudas agregāta komponenšu maiņas dēļ, Romēns Grožāns, kā arī Nikolā Latifi, kurš savā pēdējā mēģinājumā izslīdēja no trases un palika grants joslā, izraisot dzelteno karogu fāzi.

Otrajā kārtā “McLaren” uzdrīkstējās braukt trasē ar pārejas laika riepām. Sesijas pirmajos apļos risks nedeva cerētos rezultātus, līdz ar to Saincs un Noriss devās boksos pēc slapjā laika riepām. Trase strauji palika ātrāka un līderi mainījās ik pēc dažām sekundēm, taču “Red Bull” un “Racing Point” komandas izskatījās soli priekšā konkurentiem. Verstapena ātrākais aplis bija gandrīz 2 sekundes ātrāks par tuvāko konurentu Albonu. Hamiltons palika trešais, bet satriecošu sniegumu demonstrēja “Alfa Romeo” – Džiovinaci iekļuva Q3 ar piekto ātrāko apļa laiku, bet Raikonens ierindojās 8. vietā. Ārpus labāko desmitnieka palika abi “McLaren” un “Ferrari” braucēji, kā arī Pjērs Gazlī, kuri visi bija vairāk kā četras sekundes lēnāki par Verstapenu.

Izšķirošajā sesijā vidēji slapjā laika riepas izrādījās labākas par ekstrēmi slapjajām, ko apliecināja Serhio Peress, pirmajā mēģinājumā pieveicot pat Maksu Verstapenu, Aleksu Albonu, Kimi Raikonenu un Danielu Rikjardo, kuri brauca ar zili marķētajām riepām. Peress turpināja uzlabot savu rezultātu un, sākoties pēdējai minūtei, bija 2 sekundes ātrāks par visiem, bet nākamajā aplī izbrauca caur grants joslu. Verstapens pieveica Strolu cīņā par otro vietu, bet kanādietis pēdējā aplī bija vēl pusotru sekundi ātrāks. Verstapens pēdējā brīdī pakāpās uz otro vietu, bet Alekss Albons iekārtojās ceturtajā vietā aiz Peresa. Rikjardo noslēdza labāko piecinieku, kamēr “Mercedes” ātrumu tā arī neatrada – Hamiltons palika sestais, bet Botass samierinājās tikai ar devīto vietu vēl aiz Okona un Raikonena, pieveicot vienīgi Džiovinaci.

Šī bija pirmā reize gan Lensa Strola karjerā, gan viņa pārstāvētajai “Racing Point” komandai, kad tiek izcīnīta pole position. Sacīkšu starts svētdien Turcijā tiks dots pl. 12:10 pēc Latvijas laika.

Turcijas Grand Prix starta kārtība

St. v.BraucējsKomandaDzinējsRezultāts
1Lenss StrolsRacing PointMercedes1'47.765
2Makss VerstapensRed BullHonda0.290
3Serhio PeressRacing PointMercedes1.556
4Aleksandrs AlbonsRed BullHonda2.683
5Daniels RikjardoRenaultRenault3.830
6Luiss HamiltonsMercedesMercedes4.795
7Estebans OkonsRenaultRenault4.857
8Kimi RaikonensAlfa RomeoFerrari4.980
9Valteri BotassMercedesMercedes5.493
10Antonio DžiovinaciAlfa RomeoFerrari9.461
11Lando NorissMcLarenRenault1'54.945
12Sebastians FetelsFerrariFerrari1'55.169
13Karloss SaincsMcLarenRenault1'55.410
14Šarls LeklērsFerrariFerrari1'56.696
15Pjērs GazlīAlphaTauriHonda1'58.556
16Kevins MagnusensHaasFerrari2'08.007
17Daņila KvjatsAlphaTauriHonda2'09.070
18Romēns GrožānsHaasFerrari2'12.909
19Nikolā LatifiWilliamsMercedes2'21.611
20Džordžs RaselsWilliamsMercedes2'10.017