Šīs dienas galvenais varonis Lenss Strols var pazaudēt savu pole position – kanādietis izsaukts pie Turcijas Grand Prix tiesnešiem.

Turcijas GP kvalifikācijas pēdējās minūtēs “Racing Point” komanda bija lieliskā formā – Serhio Peress nupat bija uzstādījis provizorisko pole position, taču pieļāva kļūdu trases septītajā līkumā un izbrauca ārpus tās robežām. Atbilstoši ierastajām procedūrām, tiesneši vicināja dzeltenos karogus.

Tikmēr aizmugurē Peresa komandas biedrs Lenss Strols tuvojās notikuma vietai un saņēma norādījumus no komandas, ka trasē tiek vicināti parastie, nevis dubultie dzeltenie karogi, līdz ar to Strols ātrumu īpaši nesamazināja un pabeidza apli, izcīnot pole position.

“F1LV

Izcīnīt pole position ir īpašs mirklis – viens no spožākajiem manā sacīkšu karjerā. Par šādiem brīžiem sapņojam, kamēr augam, tādēļ tas ir īpašs. Nespēju izteikt vārdos notikušo. Esmu šokā. Pēc pēdējiem treniņiem necerēju, ka būsim tik ātri. Bija daudz neskaidrību, dodoties uz kvalifikāciju. Treniņos neizskatījāmies tik konkurētspējīgi. Tagad esmu tik priecīgs. Beigās tiešām izdevās veikt lielisku apli,” uzreiz pēc kvalifikācijas stāstīja Strols.

Ja Strols tiks atzīts par vainīgu, viņam var nākties samierināties ar trīs pozīciju sodu, kas ļautu no vadošajām pozīcijām startēt Maksam Verstapenam, Serhio Peresam un Aleksam Albonam, taču gadās, ka šādos brīžos tiek piešķirts tikai brīdinājums, kas ļautu Strolam nosargāt pirmo starta pozīciju.

Pie tiesnešiem izsaukts arī “McLaren” braucējs Lando Noriss, kurš nesamazināja ātrumu pietiekami, Q1 izskaņā braucot garām Nikolā Latifi “Williams” mašīnai. Norisam izdevās iekļūt otrajā kārtā.

Aiz tās robežām palika “Haas” pilots Kevins Magnusens, kurš vēlāk pauda sašutumu par notikušo. “Es cienīju noteikumus un piebremzēju, tādā veidā upurējot savu apli. Trasē bija dzeltenie karogi. Kāds atradās līkumā ārmalā grants joslā. Noteikumi paredz, ka aplis ir jāupurē, nevis vienkārši jābrauc bišķīt lēnāk. Es tā arī darīju. Biju 3 sekundes lēnāks kā savā ātrākajā aplī. Trase palika ātrāka un visi uzlaboja savus rezultātus, kā rezultātā tiku atsijāts jau Q1. Tobrīd biju septītajā vietā, tādēļ esmu nikns.

Magnusens norāda, ka pat gadījumā, ja konkurenti saņems 3 vai 5 starta pozīciju sodu, viņam tas neko īpaši nemainīs, norādot, ka nākamajā reizē, kad šāda situācija radīsies, viņš ir gatavs turpināt braukt ar gāzi grīdā, tiecoties pēc labākas vietas, kas pat pēc soda saņemšanas būtu augstāka par to, ko Magnusens izcīna, ievērojot noteikumus.

Papildināts (18:35): Sacensību tiesneši nolēmuši nepiemērot sodu pole position ieguvējam Lensam Strolam. Viņš varēs sacīkstes uzsākt no pirmās pozīcijas. Tikmēr 3 starta pozīciju sods piemērots Karlosam Saincam par Serhio Peresa apļa izbojāšanu Q2 laikā.

Papildināts (18:55): Lando Norisam par iepriekš aprakstīto situāciju piešķirts piecu starta pozīciju sods. Līdz ar to abi “McLaren” braucēji startēs zemāk par kvalifikācijā izcīnīto vietu.