Foto: Prema

Sakiras trasē, Bahreinā, pirms Formula 1 sacīkstēm, spēkiem mērojās jaunie talanti F2 čempionātā, kur pavērsieniem bagātā nedēļas nogalē pie panākumiem tika Felipe Drugovičs un Roberts Švarcmans.

Kopvērtējuma līderis Miks Šūmahers uz Bahreinu ieradās ar 22 punktu handikapu čempionāta kopvērtējumā pār savu galveno konkurentu Kalumu Ailotu. Kvalifikācija gan izrādījās medusmaize britu braucējam, jo Ailots icīnīja pārliecinošu pole position, kamēr Šūmahers samierinājās tikai ar desmito starta pozīciju.

Jau pirmajā aplī Ailots pazaudēja vadību, palaižot garām Felipi Drugoviču, kamēr Šūmaers, kurš junioru formulās jau apliecinājis sevi kā lielisku startētāju, pakāpās līdz pat piektajai pozīcijai. Sacīkšu laikā riepas ļoti strauji dila, tādēļ to sataupīšana bija tikpat svarīga kā cīņas par pozīcijām trasē. Šādos apstākļos Drugoviča pozīcijas neviens nespēja apdraudēt, bet atšķirīgas stratēģijas gala rezultātu titula kandidātiem diez ko neizmainīja – Ailots finišēja otrais, bet Šūmahers palika ceturtais aiz Jehana Daruvalas. Par sacīkšu galveno varoni kļuva japānis Juki Cunoda. Japānis izslīdēja kvalifikācijā, bet spēja pakāpties no pēdējās starta pozīcijas līdz sestajai vietai finišā.

“F1LV

Svētdienas sprinta braucienā uzvarēja Šūmahera komandas biedrs Roberts Švarcmans, startēdams no pirmās pozīcijas. Šūmahers ilgāku laiku atradās 5. vietā, kamēr Ailots spēja pakāpties līdz sestajai pozīcijai. Šūmahers sabloķēja riteņus un Ailots metās ambiciozā uzbrukumā, taču arī pats sabloķēja savus priekšējos riteņus un izsita priekšā esošo Daruvalu. Ailotam nācās doties boksos un palikt bez punktiem, kamēr Šūmahers ar nodilušām riepām finišēja septītais. Lieliskas izredzes tikt uz pjedestāla bija leģendārā Nelsona Pikē dēlam Pedro, taču brazīlieti piemeklēja tehniskas ķibeles pēdējos apļos, ļaujot uz 3. vietu pakāpties Luī Deletrazam, kura rīcībā bija svaigākas riepas pēc pitstopa drošības mašīnas fāzes laikā, ko izraisīja debitants Teo Poršērs, kad ugunsdzēšamais aparāts izpūta putas formulas kokpitā. Otrajā vietā aiz Švarcmana finišēja viņa tautietis Ņikita Mazepins.

Šosezon F2 čempionātā atlicis vairs tikai viens posms, kas Sakiras trases ‘ovāla’ konfigurācijā risināsies nākamnedēļ. Kopvērtējumā Šūmahers guvis 205 punktus, Ailots – 191 punktu, bet cīņā par trešo vietu Mazepinam ir 162 punkti, Švarcmanam – 159, Cunodam – 157, bet Lundgārdam – 149.