‘Audi’ izbeidz savu iesaisti Formula E čempionātā, taču plāno atgriezties Pasaules izturības čempionātā WEC. 

Lai gan oficiāls paziņojums no ‘Audi’ nav izlaists, tiek paredzēts, ka tas tiks apstiprināts vēlāk pirmdienā. ‘Audi’ Formula E čempionātā ir iesaistīta jau no tā izveides 2014. gadā, taču tad tā bija zem ‘ABT’ vārda, tikai 2017. gadā komanda tik pārsaukta ‘Audi’ vārdā.

“F1LV

‘Audi’ pēdējā gada laikā ir aizgājusi ne tikai no Formula E, bet arī no DTM sacīkstēm. Sākotnējais plāns DTM projekta beigšanai bija, lai kompānija varētu vairāk fokusēties uz Formula E, taču ‘Audi’ kompānijas vadība uzskata, ka mērķis tur jau ir piepildīts. Tāpat arī kompānija paziņojusi, ka debitēs Dakāras rallijā 2022. gadā elektriskajā klasē.

‘Audi’ atgriešanās WEC nozīmētu, ka kompānijai būtu jācīnās pret jau agrākajiem konkurentiem ‘Toyota’ un ‘Peugeot’. Tāpat komandai būs jātaisa jauns spēkrats, lai tas iekļautos jaunās Hypercar klases noteikumos, kas aizstās LMP1. 2021. gadā izturības cempionātā startēs ‘Toyota’, ‘Glickenhaus’ un ‘ByKolles’, kamēr ‘Peugeot’ plāno iesaistīties no 2022. gada. Šim sastāvam tagad pievienosies arī ‘Audi’ koncerns.

‘Audi’ komanda Pasaules izturības čempionātā jau ir sasniegusi daudz, no 2000. – 2014. gadam tā uzvarēja 13 Le Mānas sacīkstes, taču 2016. gadā izlēma aiziet no sporta, sakarā ar mātes kompānijas ‘VW’ dīzeļu emisiju skandālu.