Ņikita Mazepins, kurš šobrīd piedalās F2 čempionātā, parakstījis vairāku gadu līgumu ar ‘Haas’ komandu.

Krievu izcelsmes braucējs šī gada sezonu aizvadīja Formula 2 čempionātā ar ‘Hitech GP’ komandu un kopvērtējuma ir trešais, ar divām uzvarām un 4 goda pjedestāliem. Mazepinam jau ir iepriekšēja pieredze ar Formula 1 spēkratiem, vairākas reizes braucis kā testu pilots ‘Force India’ (tagad ‘Racing Point’), kā arī 2019. gadā tika aiz ‘Mercedes’ stūres.

“F1LV

“Kļūt par Formula 1 braucēju ir sapnis, kas nu kļuvis par realitāti. Es ļoti novērtēju Džīna Hasa, Guntera Steinera un visas komandas ticību manos spēkos. Viņi devuši jaunam braucējam iespēju, un pateicos par to,” par pāreju uz Formulu 1 izteicās Mazepins,” Es nevaru sagaidīt, kad varēsim uzsākt šīs attiecības ar komandu gan uz trase, gan ārpus tās, un vēlos parādīt savas spējas pēc veiksmīgas Formula 2 sezonas.”

Komandas direktors Gunters Steiners jaunajā braucējā liek lielas cerības:” Viņš ir kļuvis par nobriedušu censoni braucot vairākās junioru klasēs gan GP3 sērijā, kur sezonu finišēja kā vicečempions, gan, protams, Formula 2 pēdējās divas sezonas. Ar nepacietību gaidu, ko Ņikita spēs panākt Formula 1 un gaidām, kad varēsim redzēt viņu uz trases ‘Haas’ krāsās.”

Ņikita Mazepins kļūs par ceturto krievu, kurš brauks Formula 1. Augstākajā klasē spēkus izmēģinājuši trīs viņa tautieši – Vitālijs Petrovs, Sergejs Sirotkins un Daņils Kvjats.